Na liście wynalazków, nad którymi pracuje sztab naukowców z Pentagonu, znalazł się laser, który miałby zmieniać kierunek lotu samolotów. Laser, ogrzewając skrzydła samolotu, modyfikowałby aerodynamiczny przepływ powietrza, a co za tym idzie, kurs maszyny. Dzięki temu możliwa byłaby zmiana kierunku lecącego samolotu porwanego przez terrorystów, bez konieczności jego zestrzelenia.

>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Kolejny wynalazek miałby chronić okręty przed nurkami… Wyższość nurków nad okrętami wynika z tego, że mogą oni niepostrzeżenie podpłynąć do statku i przymocować do niego ładunek wybuchowy. Najnowsze urządzenie miałoby emitować fale dźwiękowe, które wywoływałyby u nurków nudności i tym samym czyniły ich niezdolnymi do podjęcia działań. Niestety sami naukowcy twierdzą, że „takie urządzenie mogłoby mieć zły wpływ na środowisko” – informuje portal BBC.com.

Wynalazcy pracują również nad urządzeniem, które emitowałoby mikrofale unieruchamiające silniki pojazdów. Urządzenie to, w postaci przenośnej, mogłoby być wykorzystywane do zatrzymywania pojazdów naziemnych, a także do unieruchamiania okrętów, po zainstalowaniu na bezzałogowych samolotach. Zdaniem ekspertów, lista wynalazków celowo znalazła się w Internecie, aby wzbudzić zainteresowanie i zdobyć inwestorów, których fundusze umożliwią dalsze prace nad nowoczesnym sprzętem – informuje BBC.