Jednak czy piękno powinno być na szczycie piramidy marzeń wśród kobiet? Czy może jest coś jeszcze oprócz wyglądu zewnętrznego, co czyni płeć piękną atrakcyjną?


>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Większość mężczyzn twierdzi, iż kobieta powinna być piękną taka, jaką ją Bóg stworzył. Jej skóra, włosy i kształty powinny być jak najbardziej naturalne, nie zmieniane na siłę. Niestety w czasach w jakich żyjemy bardzo mało jest całkiem naturalnych kobiet. Dzieje się tak dlatego, że panie bombardowane są przez media widokiem pięknych modelek, aktorek i piosenkarek bez fałdek tłuszczu, zmarszczek i trądziku. Niestety zapominają o tym, że makijaż i Photoshop potrafią zdziałać cuda… Kobiety niezadowolone ze swojej fizyczności „upiększają” się na wiele sposobów, działając na swoją własną szkodę. Bo czy piękno i kobiecość naprawdę zależy tylko i wyłącznie od wyglądu zewnętrznego?

Piękna kobieta, to nie tylko kobieta atrakcyjna zewnętrznie. Wpływa na to mnóstwo aspektów psychicznych, z których damy nie zawsze zdają sobie sprawę.

Piękno

Prawdziwie piękna kobieta jest atrakcyjna, a na tę zaletę składa się mnóstwo cech oprócz wyglądu. Nie wszystkie panie są bowiem obdarzone idealną urodą, ale na szczęście nie to jest warunkiem piękna. Kobiety mają w zwyczaju krytykować własną fizyczność i starać się ją zmienić, bo myślą, że to one sprawiają, że podobają się mężczyznom. Płeć przeciwna jednak zwraca większą uwagę na aurę jaką kobieta wokół siebie otacza i ogólne wrażenie, niż na to jak wygląda.

Pewien psycholog powiedział: „ Kiedy kobieta jest zdrowa, wydaje się bardziej atrakcyjniejsza dla mężczyzn. Zdrowie odbija się bowiem pięknym kolorem skóry i twarzy oraz sprawia, że tryska energią”. Nic dodać, nic ująć. Największy wpływ na piękno, ma kondycja zdrowotna, która tworzy niesamowitą aurę kobiecości. Dodatkowo, wpływają na ładne ukształtowanie sylwetki i jędrne ciało.

Zwrócenie uwagi mężczyzn leży również w odpowiednim doborze ubrania. Jak się okazuje nie to co wyzywające i nadmiernie odkryte przyciąga najwięcej męskich spojrzeń. Facetom podobają się kobiety zadbane, lecz ubrane skromnie, wręcz tajemniczo. Prawdziwe piękno bowiem wymaga szanowania własnej siebie.

Piękno wewnętrzne

„Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem.”

Napoleon Bonaparte

Interpretując słowa Bonaparte dochodzimy do wniosku, iż piękno kobiety nie zależy jedynie od jej wyglądu zewnętrznego. Liczy się także to, co ma w środku. Większość mężczyzn pociągają kobiety kruche i delikatne, zdarzają się jednak i tacy, którzy dali by się pociąć za twardą i pewną siebie strong woman. Niezależnie od preferencji, kobieta powinna być przede wszystkim kobietą: zachowywać się jak kobieta, czuć jak ona i postępować, tak jak jej przystało. Przeklinanie, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu oraz bójki raczej do pożądanych zachowań wśród prawdziwych dam nie należą… Wg przeprowadzonych badań, mężczyznom najbardziej podobają się kobiety delikatne, momentami dziecinne i wrażliwe. Facet bowiem lubi czuć, iż jest potrzebny swojej partnerce i że to on się nią opiekuje.

Gesty, mimika, kontakt wzrokowy, sposób poruszania się i uśmiech również nie są bez znaczenia. Kobieta, która jest z natury wesoła i uśmiechnięta bez większego wysiłku przyciąga tysiące męskich spojrzeń. Jeżeli mężczyzna szuka kobiety na stałe zwraca uwagę również na jej inteligencję, podejście do życia oraz szerokość bioder… Zdziwieni? Badania dowiodły, iż mężczyźni poszukujący stałej partnerki dużą wagę przywiązują do jej kobiecych walorów. Instynktownie wybierają kobiety, które mają okrąglejsze biodra i pełniejsze piersi, ponieważ jest to dla nich swoistą informacją o tym, iż partnerka będzie dobrą matką.