Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Ohio State University wskazują, że mężczyźni myślą o seksie średnio 19 razy w ciągu dnia. Obiegowy mit jakoby faceci myśleli o figlach co siedem sekund (czyli ok 8000 razy przy 16-godzinnym dniu) runął!


>>> Jegostrona.pl na Facebooku – polub i bądź na bieżąco >>>


Dla porównania, kobiety biorące udział w eksperymencie myślały o seksie średnio 10 razy w ciągu dnia. Dane zostały oparte na ocenie 120 mężczyzn i 163 kobiet, z których wszyscy byli studentami w wieku od 18 do 25 lat. Oprócz analizy ichseksualności, śledzono również takie potrzeby jak sen czy jedzenie. Wyniki badań opublikowano w „Journal of Sex Research”.

Profesor Terri Fisher - psycholog prowadzący badania - dziwi się dlaczego mit na temat męskiej obsesji seksualnej utrzymywał się aż tak długo. To co najbardziej go zainteresowało to jego zdaniem duża rozbieżność w intensywności erotycznych myśli u poszczególnych osób: u mężczyzn od 1 do 388 myśli jednego dnia, w przypadku kobiet od 1 do 140.

Przy okazji odkryto również inną ciekawą zależność. Okazało się, że mężczyźni częściej niż kobiety myślą również o innych potrzebach biologicznych takich jak sen (18 razy w ciągu dnia) czy jedzenie (15 razy).

Fisher podkreśla, że badania te nie tylko sugerują, że mężczyźni przywiązują większą wagę do swoich potrzeb. Mogą być także wyposażeni w mechanizm bardzo sprawnej identyfikacji myśli.