Naukowcy z Boise State University przeprowadzili badania na grupie 484 heteroseksualnych kobiet. Wyniki badań były zadziwiające – okazało się, że aż 60 procent badanych zadeklarowało pociąg seksualny do innej kobiety, 45 procent przyznało się do całowania z inną kobietą, a blisko 50 procent miało fantazje erotyczne z przedstawicielką tej samej płci.

Często mówi się, że przyjaźń między kobietami trudno odróżnić od relacji w romantycznym związku. Kobiety są bardzo chętne do tego, aby czuć emocjonalną bliskość z drugą osobą. Z badań wynika, że wzajemne zainteresowanie pań jest zdeterminowane sposobem w jaki spędzają razem wolny czas. Inaczej wygląda to jeśli trwają w bliskich, ciepłych relacjach, inaczej w wypadku kiedy poprzestają na rozmowach telefonicznych i zdystansowanych rozmowach w pracy.

Okazuje się, że często wystarczy odpowiedni klimat, aby kobiety poczuły do siebie znacznie silniejsze uczucie. Badania wykazują, że seksualność kobiet rozwija się przez całe życie, a preferencje biseksualne nasilają się z biegiem lat.