Naukowcy przebadali 47 studentek Uniwersytetu Wirginii. Żadnej z nich nie podali właściwego przedmiotu badań, a kobiety przekonane były, że eksperyment ma na celu sprawdzenie czy Facebook sprawdza się jako forum randkowe.

Wszystkie dziewczyny poinformowano o tym, że studenci z innych uczelni interesują się ich profilami, następnie przedstawiono im zdjęcia 4 z nich. Każdej studentce wskazano przy tym u którego z facetów wzbudziła największe zainteresowanie, a u którego nieco mniejsze.

Okazało się, że paniom bardziej spodobali się mężczyźni, których uczuć nie były pewne. Zdaniem psychologów to właśnie niepewność może sprawić, że dana kobieta się nami zainteresuje. Partnerzy odsłaniający wszystkie karty, ulegli i zgadzający się ze swoją partnerką w każdej kwestii, przestają być dla niej atrakcyjni.

Wyniki badań potwierdzają słuszność rad, którymi karmią nas poradniki dla singli. Trzymanie kobiet w niepewności, nieujawnianie własnych uczuć sprawia, że myślą o nas więcej, a ich zainteresowanie rośnie.