Słynna Tennessee Whiskey została wynaleziona przez Jaspera Newtona "Jacka" Daniela w destylarni w małej miejscowości Lynchburg w stanie Tennessee w USA. Firma zarejestrowana przez niego jest pierwszą i najstarszą oficjalnie zarejestrowaną destylarnią w Stanach Zjednoczonych.

"Jedna z anegdot dotyczących butelek Jacka Daniel'sa jest taka, że przez długie lata Jack Daniel's nie chciał swojej whiskey butelkować w szklanych butelkach, tak jak robili to inni. Na początku sprzedawał swój produkt po prostu w beczkach. Później w ceramicznych dzbanach. Gdy na rynku pojawiły się butelki, Jack nie mógł się na żadną zdecydować, dopóki nie zobaczył butelki kwadratowej. Wtedy stwierdził, że kwadratowa, wyróżniająca się butelka jest taka samo wyjątkowa, jak jego whiskey" - powiedział PAP Life Jeff Arret, Master Distiller marki Jack Daniel's.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że w czasach Jacka Daniel'sa określało się uczciwego człowieka "square shooter", czyli uczciwy gracz ("square" - kwadrat).

Kiedy ludzie pytali Jacka, dlaczego ma kwadratowe butelki, odpowiadał: "ponieważ jestem square shooter" - dodaje Jeff Arret.

Obecnie firma wraca do dawnych wzorów i uprościła etykietę whiskey tak, że bardziej przypomina ona swoim designem oryginalne butelki z ubiegłego wieku.

"Nowe etykiety wzorowane są na tych produkowanych ok.1914 roku. Jest na nich znaczenie mniej tekstu. Przez prawie 100 lat do etykiet dopisywano strasznie dużo informacji. Obecnie odwróciliśmy ten proces i uprościliśmy etykiety. Zostały tylko najważniejsze informacje dotyczące Jacka Daniel'sa" - wyjaśnia amerykański mistrz destylacji.

Jack Daniel's produkowany jest od 1866 roku. Różni się nie tylko butelką, ale także procesem produkcji. Filtrowana przez ponad 3-metrową warstwę klonowego węgla drzewnego. Ten proces trwa około 10 dni i nadaje jej charakterystyczny łagodny smak, który sprawia, że Jack Daniel's nie jest określany mianem burbonu, lecz Tennessee Whiskey.