1. Pomocnik kalibracji jelit naturalnych

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem pracy na tym stanowisku, to swoje CV powinieneś wysłać do Gorzowa Wielkopolskiego. Pomocnik bierze udział w procesie produkcji wędlin, w trakcie którego poszczególne części zwierząt są przetwarzane. Na czym polega ta praca? Głównym zadaniem pomocnika jest własnoręczne mierzenie długości i szerokość zwierzęcych jelit. Na pierwszy rzut oka jedyną zaletą tego zawodu jest mała konkurencja. Po zamieszczeniu ogłoszenia w internecie gorzowska firma otrzymała zaledwie trzy aplikacje na to stanowisko.

2. Przechowywanie i transport zwłok, obsługa pogrzebów

Na stanowisko rekrutują domy pogrzebowe, a osoba która pomyślnie przejdzie proces rekrutacji będzie zajmowała się organizacją pochówku, włączając w to wszystkie te czynności, o których teraz myślisz. Konkurencyjność zawodu: znikoma.

3. Placowy

Zdaniem wielu podjęcie pracy w ochronie to najgorsze z możliwych rozwiązań. Wiąże się z niskimi zarobkami, 12-godzinnymi zmianami, "śmieciowąumową" gwarantującą brak nadziei na awans. W zamian za to praca odwdzięcza się ciągłym stresem, obawą o utratę zdrowia lub życia.

5. Górnik i policjant

Według badań przeprowadzonych przez US Bureau of Labor Statistics, te dwa zawody to absolutna czołówka profesji dla najodważniejszych. Liczba śmiertelnych wypadków od 1999 do 2010 zwiększyła się o 74 %. Ludzie padają jak muchy (tylko w 2010 roku w USA zginęło 172 górników). Podobnie wygląda sytuacja policjantów - w ubiegłym roku śmierć poniosło 134 amerykańskich funkcjonariuszy.

6. Jeszcze więcej

Serwis CareerCast.com wymieniając najgorsze zawody świata podaje zupełnie inne profesje. Gdybyśmy dodali je do powyższej listy rozszerzyłaby się o drwali, rolników, taksówkarzy, marynarzy, ratowników w karetkach, śmieciarzy, spawaczy, dokerów, hutników i robotników budowlanych.

I co? Nadal niezadowolony ze swojej pracy?