Na tegorocznych targach w Cannes, gdańska stocznia Sunreef Yachts, znana na całym świecie z budowy ekskluzywnych dwukadłubowych jachtów, wystawiła trzy jednostki - wszystkie dostępne na czartery. Są nimi nowy model żaglowy Sunreef 58 In the Wind, zwodowany w maju tego roku, największy tej marki super jacht - Sunreef 114 CHE oraz jacht motorowy 70 Sunreef Damrak II.

"Bez wątpienia Sunreef 114 CHE będzie gwiazdą tych targów. Jest on największym zwodowanym katamaranem jednomasztowym na świecie i drugim pod względem wielkości wielokadłubowcem żeglownym. Jego wartość szacowana jest na 11 milionów euro. CHE wzbudza ogromne zainteresowanie kupców z całego świata, jak również mediów" - powiedziała dla PAP Life Ewa Stachurska, rzeczniczka prasowa marki Sunreef Yachts.

Sunreef 114 CHE jest największą jednostką luksusową zbudowaną w Polsce. Charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością. Jacht, dzięki obłym konturom oraz cienkim i aerodynamicznym kadłubom, może osiągnąć prędkość aż 20 węzłów. Katamaran wyposażony jest w najbardziej zaawansowane technologie, takie jak: zastosowanie steru strumieniowego w celu ułatwienia manewrów i łatwego cumowania oraz najlepszy system nawigacji i komunikacji stosowany przy dużych jednostkach: Navnet 3D / Furuno.

"Na zewnątrz wszystkie jachty wyglądają mniej więcej podobnie, każdy z nich ma jednak wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrze zaprojektowane przez najlepszych designerów. Można powiedzieć, że dzisiejsze jachty stały się ruchomymi willami, których luksusowe wyposażenie i dekoracje zmieniają się według humoru i zachcianek właściciela" - powiedział Renaud Jourdon, komisarz targów.

Niewątpliwą atrakcją targów jest to, że 95 proc. wystawionych jachtów jest zwodowanych - dzięki temu istnieje możliwość wypróbowania ich na morzu.

"Do Cannes przyjechali wystawcy z 34 krajów. Większość z nich pochodzi z Francji, Włoch, Anglii, Hiszpanii i Niemiec. Należy jednak podkreślić, że z każdym rokiem pojawia się coraz więcej jachtów ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Azji i oczywiście Turcji, która nie przestaje zachwycać jakością swoich produktów" - dodał Jourdon.

To, co wyróżnia tegoroczne targi jachtowe w Cannes, to duża ilość jachtów prezentowanych po raz pierwszy. Swoją światową premierę będzie bowiem miało aż dwieście z nich.

"Wszyscy uczestnicy targów podchodzą do nich bardzo entuzjastycznie. Cannes jest miejscem, gdzie jachty rzeczywiście się sprzedają. Można śmiało powiedzieć, że tutejsze targi są odbiciem światowego rynku jachtowego: produkty, które odnoszą sukces w Cannes, cieszą się nim również w innych miejscach" - powiedział Renaud Jourdon.

Targi jachtów w Cannes zakończą się w niedzielę 11 września.