• ~lisowczyk
    (2013-11-02 14:43)
    Herr Oberst : przecież oni prawie wszyscy byli nazistami ... prawie wszyscy Niemcy i Austriacy.
  • ~Oberst
    (2013-10-18 18:55)
    Proszę nie zciemniac, te cuda techniki były dzielem narodu niemieckiego i jego elit naukowych oraz iego przemysłu. Naziści byli i są w każdym narodzie, ale tacy jak ci co stworzyli te cuda, są rzadkościa. Więc nalezy nazwac rzeczy po imieniu Arsenał Niemców.
  • ~Normalne
    (2013-10-18 14:14)
    Polska do dnia dzisiejszego nie ma takiego nowoczesnego sprzętu.
  • ~kargul
    (2013-10-16 19:15)
    To nie jest arsenał nazistów,lecz hitlerowskich Niemiec!Nazywajmy rzeczy po imieniu!
  • ~Nawiasem
    (2013-10-08 08:22)
    Wiele w tej publikacji prowokacji, ale wiele również resentymentów. Publikowane fotografie faktów, to jedynie "wierzchołki" pokazujące rozpaczliwy wysiłek intelektu niemieckiego aby osiągnąć to, co było niemożliwe do osiągnięcia. Po przegranej i straconej kampanii afrykańskiej, generał Rommel powiedział: Jedynym możliwym rozwiązaniem dla Niemiec jest wejście na drogę politycznych negocjacji, w sytuacji gdy wysiłek militarny nie przynosi pożądanego skutku (słowa te wyrażają jedynie sens tego, co wyartykułował Rommel). Hitler i Himmler, od tego momentu, zdani byli już tylko na siebie w kontynuacji idei III (tysiącletniej) Rzeszy.
  • ~paw
    (2013-10-07 21:37)
    Niemcy daleko w tyle za nazistami,Niemcy się nie umywają do osiągnięć nazistów.
  • ~Wozak
    (2013-10-07 20:24)
    A my polaczki do lat dziewięćdziesiątych masowo jeżdziliśmy furmankami.
  • ~tak myślę
    (2013-10-07 16:27)
    To Dziennik jest Niemiecki czy Nazistowski .
    Jednak chyba Nazistowski.
  • ~Nawiasem
    (2013-10-07 14:27)
    Jasno widać, lotniskowiec tan zbliżony jest gabarytami do statków typu "panamax". To mówi samo za siebie".
  • ~Nawiasem
    (2013-10-07 14:22)
    Fakt to fakt: wszyscy ludzie związani z U-Waffe byli członkami NSDAP (z zasady!). Podobnie funkcjonowały "Wojska Obrony Powietrznej" NRD: Wszyscy byli członkami SED. Tak więc "Tu i tam" obowiązywała nie tylko dyscyplina wojskowa, ale również dyscyplina partyjna!
  • ~Urb@
    (2013-10-07 14:18)
    Za parę lat 2 wojnę światową nie będzie można powiązać z Niemcami którzy byli jej sprawcami tylko z jakimiś nazistami. W ten sposób rozwadnia się odpowiedzialność narodu niemieckiego za wybuch 2 wojny i popieranie władz III Rzeszy - jest to celowa robota by z Niemców zdjąć winę na wywołanie wojny i zwalić ją na bliżej niesprecyzowanych nazistów.
  • ~Jan Bohynski
    (2013-10-07 13:51)
    Ocipieli z tymi " nazistami " JB.
  • ~hugo
    (2013-10-07 13:08)
    jakich nazistów to niemieckie
  • ~wtf
    (2013-10-07 12:45)
    a gdzie VRIL??
  • ~pogo
    (2013-10-07 09:22)
    NIEMCÓW. To był zakłady należące do państwa NIEMIECKIEGO a nie do nieokreślonych nazistów. Czy Niemcy powojenne nie korzystały z wiedzy i doświadczenia inżynierów działających w okresie 1933 - 1945?