• ~Ela
    (2013-05-01 11:44)
    O ile wiem, nie tylko projekty nie wyszły, bo jak wierzyć pewnym doniesieniom, to w 2004 roku Rosjanie przejęli polski kontrakt zbrojeniowy na miliard, dzięki przetasowaniom w pewnym resorcie za czasów Pana Dukaczewskiego!
    Teraz też pewnie się dzieje, że gdzieś np. takie ładne i długie kule się przemyca w np. fiolkach i okleja etykietami. Być może szykuje się coś ciekawego abyśmy się w tym naszym kraju nie nudzili zbytnio, bo zbyt długo tu u nas już wojny nie było!
    Za to samoloty sobie latają, jakoś tak dziwnie, bo w rytm szybowców!
  • ~swój
    (2014-05-05 11:51)
    Nasi rządzący wspomagają zwalczać bezrobocie w USA,natomiast naszych inżynierów i technikow wysyłają na zmywak.
  • ~jan
    (2014-04-09 18:38)
    A gdzie sterowane wyrzutnie rakietowe? Czy nadal wojna jest kontaktowa jak w 16 wieku? Dzisiaj wojny odbywaja się na odległość tak że widać przeciwnika tylko na radarze albo z kosmosu.
  • ~CYWIL
    (2013-04-30 10:45)
    Wielki elektryk to sobie kupił koniki na defiladę. Był nauczony sprzątania gnoju i do tego tęsknił. Kwachu półlitrówki dla siebie i beczki dla oberfeldkurata głodomora. Wąchal powinien zafundować zwycięskiej armii dubeltówki. A tusek najlepiej ssmańskie waltery.
    Nie ma szpitali, szkół, dróg, torów a chłopaki zabawki zamawiają! I na kogo kuźwa mam głosować?
  • ~bronek
    (2014-05-05 16:55)
    w tym dzikim kraju to propaganda tylko wychodzi
  • ~niestety
    (2013-04-29 23:01)
    POlacy to pawiany Europy.
  • ~bolko
    (2013-04-30 19:49)
    TEN.SPRZET.TO.CHYBA.Z.INWITRO.IGOWIN.GO.ODRZUCIŁ
  • ~nunulek
    (2014-05-06 08:44)
    Dobrze,że są NLP.
    Nieogrodzone Lasy Państwowe.
    Jest gdzie sp...ać.
  • ~zaPOcona Gęba
    (2013-09-30 09:26)
    nasza generalicja i decydenci dba tylko o swoje POrtfela i POdobnie jak większość POstsowieckiego sprzętu nadaje się do wymiany ...
  • ~Złośliwy ENTER
    (2014-04-03 19:53)
    Polakowi można zrobić baaaardzo dużo dobrych rzeczy. Z Polakiem- GUANO !...
  • ~Bader
    (2014-05-05 17:51)
    Wszystko zależy jakie kryteria przykłada sie do stosunku efektów do wydatkowanych pieniędzy. Myślę że Na klapy dowaliło belek niejednemu. Nagród i prac zleconych i "przetargów" na wszelkiej maści ekspertyzy nie powstydziły by sie Stany przy wyprawie na księżyc. Jesteśmy jednym z nielicznych narodów na świecie który celowo sabotuje własne państwo. Wystarczy posłuchać "mądrości" tzw polityków. Ważne by się wzajemnie obszczekać a potem się zobaczy.
  • ~miękki donek
    (2014-05-05 21:22)
    Bader ma rację. Skorumpowani urzędnicy sabotują interes swojego państwa. Taka historia od KLD Donka Do PO Donka.
  • ~Mikosz
    (2014-05-06 00:07)
    Mówcie mi jeszcze a ja Wam powieszczę .
  • ~Tadeusz
    (2014-12-15 12:14)
    Panowie- zły ptak co swoje gniazdo kala. W zakupie polskiego uzbrojenia i tych produktów , które kupują urzędy różnych stopni stoi brak lub strach przed wzięciem prowizji od krajowego wytwórcy. Nawet drzewa do obsadzenia ulicy w
    Gdyni ponoć kupiono w Niederlandach-wiadomo Holender to jeden z bezpieczniejszych w Europie. Nie piszę o pośpiechu zakupu Pendolino-choć w Bydgoszczy można zamówić nie gorszy towar. Nie piszę o autobusach, które wataha HGW już listem intencyjnym brała w Chinach ,itp.
  • ~sig69
    (2014-05-06 09:05)
    Historia Polski po 1989 to seria 'wielkich projektow, ktore nie wyszly. Tylko cwaniaczki-styropianowcy i ich kumple sie bogaca. Wkrotce jednak ten cyrk sie rozpadnie bo wszyscy mlodzi, zdolni i z jajami wyemigruja i nie bedzie mial kto placic podatkow dla tych wszystkich pasozytow przyssanych do rzadowego koryta.
  • ~glews
    (2014-05-06 15:37)
    Jak to możliwe, żeby długofalowa polityka zbrojeniowa i obronna zależała personalnie od człowieka ,a nie od potrzeb i strategi obronnej państwa? Ludzie trzymajcie mnie, bo jak przywalę w ten głupi ryj!
  • ~K-ce
    (2014-07-12 09:36)
    Le Chapelier fouj jak się chce kogoś poprawiać to lepiej się nie błażnić :
    Aleksander Wielopolski, naczelnik rządu cywilnego Królestwa Polskiego, przeciwnik antyrosyjskiej konspiracji i powstania zbrojnego, które sam sprowokował organizując pobór do wojska tzw. brankę. Przypisuje mu się powiedzenie: "dla Polaków można czasem coś dobrego zrobić, ale z Polakami nigdy".
    Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen (ur. 1 kwietnia 1815 w Schönhausen (Elbe), zm. 30 lipca 1898 we Friedrichsruh) – książę von Bismarck-Schönhausen, książę von Lauenburg; niemiecki polityk, premier Prus, kanclerz Rzeszy zwany Żelaznym Kanclerzem
    Cytaty przypisywane Bismarckowi
    Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.
    Bijcie Polaków, ażeby aż o życiu zwątpili. Mam wielką litość dla ich położenia, ale jeżeli chcemy istnieć, to nie pozostaje nam nic innego, jak ich wytępić.
  • ~Ela
    (2013-05-01 22:09)
    Ohydny, jak piszesz od 20 lat naród ma taką władzę, więc to nie jest zasługa jednej partii, bo tak się nigdy nie zdarzy!
    Do tego może lepiej budować własne i to jak najprędzej, bo czasy są paskudne a car coraz bardziej pewny siebie i marzy o dawnej wielkości ZSRR!
    Z tego wynika, że czymś ciekawym jednak dysponują, jak tak się zachowują!!!
  • ~Olgierd
    (2014-12-15 12:19)
    Odpowiadając Tadeuszowi- niestety tylko prywatne fabryki ,warsztaty, stocznie, kopalnie,armatorzy, itp.-mogą wzbogacać obywateli i kraj.!!!
  • ~Ela
    (2013-05-01 22:11)
    Chce dodać, że popamiętamy tego cara, który przysięgę prezydencką składał w sali tronowej Romanowych a to też o czymś świadczy, to taka dygresja dla niemyślących Lachów!