• ~Olgierd
    (2014-12-15 12:19)
    Odpowiadając Tadeuszowi- niestety tylko prywatne fabryki ,warsztaty, stocznie, kopalnie,armatorzy, itp.-mogą wzbogacać obywateli i kraj.!!!
  • ~Tadeusz
    (2014-12-15 12:14)
    Panowie- zły ptak co swoje gniazdo kala. W zakupie polskiego uzbrojenia i tych produktów , które kupują urzędy różnych stopni stoi brak lub strach przed wzięciem prowizji od krajowego wytwórcy. Nawet drzewa do obsadzenia ulicy w
    Gdyni ponoć kupiono w Niederlandach-wiadomo Holender to jeden z bezpieczniejszych w Europie. Nie piszę o pośpiechu zakupu Pendolino-choć w Bydgoszczy można zamówić nie gorszy towar. Nie piszę o autobusach, które wataha HGW już listem intencyjnym brała w Chinach ,itp.
  • ~K-ce
    (2014-07-12 09:36)
    Le Chapelier fouj jak się chce kogoś poprawiać to lepiej się nie błażnić :
    Aleksander Wielopolski, naczelnik rządu cywilnego Królestwa Polskiego, przeciwnik antyrosyjskiej konspiracji i powstania zbrojnego, które sam sprowokował organizując pobór do wojska tzw. brankę. Przypisuje mu się powiedzenie: "dla Polaków można czasem coś dobrego zrobić, ale z Polakami nigdy".
    Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen (ur. 1 kwietnia 1815 w Schönhausen (Elbe), zm. 30 lipca 1898 we Friedrichsruh) – książę von Bismarck-Schönhausen, książę von Lauenburg; niemiecki polityk, premier Prus, kanclerz Rzeszy zwany Żelaznym Kanclerzem
    Cytaty przypisywane Bismarckowi
    Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.
    Bijcie Polaków, ażeby aż o życiu zwątpili. Mam wielką litość dla ich położenia, ale jeżeli chcemy istnieć, to nie pozostaje nam nic innego, jak ich wytępić.
  • ~glews
    (2014-05-06 15:37)
    Jak to możliwe, żeby długofalowa polityka zbrojeniowa i obronna zależała personalnie od człowieka ,a nie od potrzeb i strategi obronnej państwa? Ludzie trzymajcie mnie, bo jak przywalę w ten głupi ryj!
  • ~sig69
    (2014-05-06 09:05)
    Historia Polski po 1989 to seria 'wielkich projektow, ktore nie wyszly. Tylko cwaniaczki-styropianowcy i ich kumple sie bogaca. Wkrotce jednak ten cyrk sie rozpadnie bo wszyscy mlodzi, zdolni i z jajami wyemigruja i nie bedzie mial kto placic podatkow dla tych wszystkich pasozytow przyssanych do rzadowego koryta.
  • ~nunulek
    (2014-05-06 08:44)
    Dobrze,że są NLP.
    Nieogrodzone Lasy Państwowe.
    Jest gdzie sp...ać.
  • ~Mikosz
    (2014-05-06 00:07)
    Mówcie mi jeszcze a ja Wam powieszczę .
  • ~miękki donek
    (2014-05-05 21:22)
    Bader ma rację. Skorumpowani urzędnicy sabotują interes swojego państwa. Taka historia od KLD Donka Do PO Donka.
  • ~Bader
    (2014-05-05 17:51)
    Wszystko zależy jakie kryteria przykłada sie do stosunku efektów do wydatkowanych pieniędzy. Myślę że Na klapy dowaliło belek niejednemu. Nagród i prac zleconych i "przetargów" na wszelkiej maści ekspertyzy nie powstydziły by sie Stany przy wyprawie na księżyc. Jesteśmy jednym z nielicznych narodów na świecie który celowo sabotuje własne państwo. Wystarczy posłuchać "mądrości" tzw polityków. Ważne by się wzajemnie obszczekać a potem się zobaczy.
  • ~bronek
    (2014-05-05 16:55)
    w tym dzikim kraju to propaganda tylko wychodzi
  • ~swój
    (2014-05-05 11:51)
    Nasi rządzący wspomagają zwalczać bezrobocie w USA,natomiast naszych inżynierów i technikow wysyłają na zmywak.
  • ~jan
    (2014-04-09 18:38)
    A gdzie sterowane wyrzutnie rakietowe? Czy nadal wojna jest kontaktowa jak w 16 wieku? Dzisiaj wojny odbywaja się na odległość tak że widać przeciwnika tylko na radarze albo z kosmosu.
  • ~Złośliwy ENTER
    (2014-04-03 19:53)
    Polakowi można zrobić baaaardzo dużo dobrych rzeczy. Z Polakiem- GUANO !...
  • ~zaPOcona Gęba
    (2013-09-30 09:26)
    nasza generalicja i decydenci dba tylko o swoje POrtfela i POdobnie jak większość POstsowieckiego sprzętu nadaje się do wymiany ...
  • ~Bader
    (2013-05-05 21:47)
    "W najbliższych latach MON przeznaczy na zakupy 140 mld zł. Dobrze byłoby, gdyby większość tych pieniędzy została wydana z sensem w kraju." Nie ma problemu. Terenów pod wille nie brakuje.
  • ~Ela
    (2013-05-01 22:11)
    Chce dodać, że popamiętamy tego cara, który przysięgę prezydencką składał w sali tronowej Romanowych a to też o czymś świadczy, to taka dygresja dla niemyślących Lachów!
  • ~Ela
    (2013-05-01 22:09)
    Ohydny, jak piszesz od 20 lat naród ma taką władzę, więc to nie jest zasługa jednej partii, bo tak się nigdy nie zdarzy!
    Do tego może lepiej budować własne i to jak najprędzej, bo czasy są paskudne a car coraz bardziej pewny siebie i marzy o dawnej wielkości ZSRR!
    Z tego wynika, że czymś ciekawym jednak dysponują, jak tak się zachowują!!!
  • ~OHydny
    (2013-05-01 18:20)
    Władza ma naród który ją wybrał w... głębokim poważaniu. I widać to w każdej dziedzinie. Najpierw w zarządach firm związanych z obronnością posadzono pociotków. A pociotkowie łapówek nie dają, więc się od tych firm nie kupuje. Stwierdzenie, że nie finansuje się badań i produkcji tego, co można kupić praktycznie zamyka polskie firmy. I to w każdej dziedzinie. Bo kupić na świecie można prawie wszystko, więc po co to produkować. Przemysł zbrojeniowy "napędza" szereg branż z nim związanych. Mała stocznia kanonierek daje zamówienia dla 100-200 innych zakładów. Ale po co je budować, skoro można kupić. A potencjalnych pracowników tych 200 firm ...wyeksportować jako tanią siłe roboczą. Od 20 lat tylko takie pomysły ma władza. Ale naród ma, to co sobie wybrał.
  • ~Ela
    (2013-05-01 12:24)
    Jak sen o wzgórzu naznaczonym licznymi bunkrami, gdy ta brunetka sobie idzie w dół schodami, gdzie znajdują się motywy indyjskie!
  • ~Ela
    (2013-05-01 12:17)
    Nie dość tego, ponieważ głównym celem są jednak tutaj struktury wojskowe a jak wiadomo cywile nie są w żaden sposób przygotowani do żadnej wojny, przez co wpływa to na zagrożenie dla naszego kraju a podstaw do takiego twierdzenia jest już zbyt dużo!
    Wprowadzając totalne zagrożenie kończy się często śmiercią samobójczą lub zabójstwem i o to tutaj chodzi w tym sabotażu internetowym!!!