• ~lolek
    (2014-12-11 11:24)
    Walić tych , którzy twierdzą , że nie ma sensu !! Projektować i budować własne !! A nie płaszczyć się przed innymi , żeby sprzedali ...
  • ~rolnik
    (2015-03-08 22:34)
    Popieram i mam nadzieję, że projekt samolotu dojdzie do skutku. Musimy nauczyć się cenić produkt polski.
  • ~Bader
    (2013-10-10 10:14)
    ~m2013-10-10 09:44
    to dobry pomysl ale jest problem musimy wybrać do rządzenia Polską prawdziwych Polaków

    A może jedynym problemem polski sa Polacy? . No bo niby skąd rekrutują sie ci wszyscy złodzieje? Od Eskimosów z kosmosu? to Tusk kradnie cement na budowach/ A może to Nowak z Niesiołowskim wykradają zbrojenie z budowanych autostrad
  • ~sigg9
    (2013-10-11 05:58)
    Ten samolot wyglada na rozwiniecie samolotu zaprojektowanego i zbudowanego prywatnie juz przed kilku laty przez b.utalentowanego inz.Marganskiego (Feniks/Bielik) - niestety rzadzaca w III RP klika skorumpowanych durni nie byla zainteresowana kontynuacja tego projektu. Chcialbym wiedziec, czy p.Marganski ma cos wspolnego z tym Grotem-2. Jesli tak, to nalezy ten projekt poprzec.
  • ~aksamitka
    (2013-10-10 10:49)
    Przed wojną Łoś zdobył nagrodę na wystawie lotniczej w Belgradzie. Była zaawansowana praca nad jego następcą Miś. W fazie projektów był myśliwiec Sum. To są dokonania dwudziestolecia międzywojennego.
  • ~Lukaszm2200@wp.pl
    (2015-02-19 15:15)
    Polska,nasz rząd powinien bardziej inwestować w swoje produkty mamy dobrą gospodarke powinniśmy dla siebie to trzymać a nie kupować gorszej jakości produkty zagraniczne...;/
  • ~vh
    (2013-10-10 10:08)
    sami nie zrobimy silnika ale takowy mozemy zakupic, jestesmy w stanie sami opracowac awionike i pewnie duza czesc kadluba jesli nei calosc - oczywiscie potrzebujemy nietypowych materialow ale to dobrze - zyskanie wiedzy bedzie procentowac.
    Moze nawiazac wspolprace z Chinami -- robic jak Izrael ktrory kupuje duzo gratow z USA ale krytyczne systemy przeprojektowuje obudowujac wlasna elektronika - nawet Izrael ma ograniczone zaufanie do USA...
  • ~harryt
    (2013-10-10 10:40)
    Znowu N A R Y S O W AL I polski super samolot ?
  • ~alf
    (2013-10-10 09:58)
    I wydadzą miliardy zloty jak na polską korwetę , której nikt nie zobaczył i nie zobaczy !
    Genialny pomysł trwonienia pieniędzy !
  • ~Wang
    (2013-10-10 09:19)
    Może ktoś mi wytłumaczy, po kiego wała w jednosilnikowym samolocie podwójne usterzenie pionowe? Bo co? Bo ładniej wygląda?
  • ~opek
    (2013-10-10 09:33)
    się nie znam,ale fajnie jakby udało się naszym zrobic przyzwoity samolot bojowy.
  • ~rocco
    (2013-10-10 18:36)
    Skończymy na modelu, na resztę nie ma kasy. Politikiery muszą za coś kupować rolexy, dzi...ki, mercedesy i kox.
  • ~gaget
    (2013-12-09 18:59)
    Pewnie podzieli los ś.p. "Skorpiona"
  • ~Obywatel63
    (2013-10-12 23:26)
    A co z GROTEM-1 pewnie to samo co z budowaną korwetą .
  • ~zwolniony
    (2013-10-26 19:05)
    Wszystkie fabryki samolotów sprzedali, to chyba w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjne bedą je klepać?
  • ~Edward Sopot
    (2013-10-25 13:27)
    Oby nie !

    Oby nie było tak jak z korwetą ,,Gawron,,
    finnase nie do ogarnięcia utopione lata zwodzenia ...i chyba NIKT ZA TO NIE JEST ODPOWIEDZIALNY
  • ~pinokio
    (2013-11-01 13:32)
    powstaje anders ,gawron ,i grot tez tak POwstanie.
  • ~patrze
    (2017-03-04 16:21)
    naturalnie zastapi su-22 grot nie z naszymi projektantami bo patrza albo na wschod albo na zachod nie umieja myslec po swojemu bo im snia sie profity jak w USA
  • ~Bader
    (2013-12-06 10:39)
    ~latajacy na miotle2013-10-10 16:30
    Ze smiechu mozna dostac rozwolnienia.
    Nie pamietam zadnego polskiego produktu od samochodu a o samolotach nie mowiac, ktory by sie zblizyl conajmniej do eurpejskich standartow. Wyjatkiem sa montowane w Poznaniu autobusy ale i tak na zagranicznych podzespolach.

    Napisz wprost, Należę do narodu idiotów którzy niczego nie potrafią nic im się nie udaje, nic nie jest wart. Wiara takich ludzi we własny naród w swoja ojczyznę warta jest naprawdę budująca. Skoro ty tego nie pamiętasz to może dlatego że do niczego sie nie nadajesz. Nic nigdy za wyjątkiem głupich postów nie spłodziłeś. Bogu dziękować że nie piszesz co drugiego słowa PO. Jak można potępiać pracę ludzi którym chce się pracować, myśleć i działać. Nie mogę tego pojąć.
  • ~xaxa
    (2013-11-09 01:29)
    Wow pisać każde "po" dużą literą, cóż za inwencja. wasza heroiczna walka z systemem zostanie doceniona...
    Mam nadzieję, ze ten projekt dojdzie do skutku. Ostatnio mamy już jeden sukces - karabin MSBS od przyszłego roku wypiera pochodne kałasza. Możemy pałać nienawiścią do partii politycznych ale chyba w interesie każdego jest dobra polska armia