• ~Kłamtusek
    (2013-03-19 09:20)
    PiS uruchomi GROT-2 dla rozwoju Polskiej techniki wojskowej.
  • ~ZORRO5
    (2013-03-19 09:36)
    WIELOKROTNIE JUŻ O TYM PISAŁEM : SAMOLOT NAPĘDZANY GAZEM
    " GŁUPKOWYM " , AWIONIKA Z SYRENKI , FOTEL Z " NS " , UZBROJENIE TO KUSZA I KOSZ KAMIENI , STEROWANY PILOTEM Z RUBINA ...
  • ~vawer
    (2013-03-19 09:40)
    Polsce potrzeba 12 - 16 samolotów szkolnych lub szkolno-bojowych. Uruchamianie produkcji samolotu, ktorego miliardowe naklad moga zakończyć sie jak Irydy ? A kto to badziewie kupi. Czesi nie sprzedali swoich L-159, koreańczycy maja kłopoty ze sprzedażą swojego itp. Mrzonki, mrzonki i jeszcze raz mrzonki. ,Lepiej nich buduja tankietki.
  • ~kit
    (2013-03-19 10:39)
    Tak... tylko nikt nie zbudował dla niego silnika... awioniki... komputerów... rakiet i innych pierdołów bez którego maszyna pozostaje plastikową zabawką dla dzieci...wiecie co? Ja już się naczytałę o zmarnowanych polskich geniuszach... i rzygać mi się chce od tych rewelacji...namalować to każdy potrafi...
  • ~Laik
    (2013-03-19 13:02)
    Grot ?, raczej szrot , a co się stało z szkolną IRYDĄ ?kiedyś byliśmy w te klocki mocni , samochodu skręcić nie potrafimy , najwyżej wyklepać !
  • ~Lotnik emeryt
    (2013-03-19 14:14)
    Dlaczego sracie we wlasne gniazdo.Mamy takie silne lobby z lapowkami wlacznie ,ktore stale nam kladom klody pod nogi.Jestescie mlodz glupcy ,nasz bombowiec krotko przed wojnom byl najleprzy na swiecie.Szkodzam mi was oszolomow.
  • ~mania z poznania
    (2013-03-19 14:56)
    Nasz bombowiec był krótko najlepszy na świecie... rzeczywiście krótko to trwało...
  • ~greg
    (2013-03-19 15:28)
    latadełko w sam raz dla aeroklubów
  • ~nuk
    (2013-03-19 21:46)
    to jest tylko model jakich chińczycy co roku pokazują dziesiątki. Już bardziej zaawansowany był projekt PZL Bielik przez niektórych nazywany też Iskra 2.
  • ~Nobelista
    (2013-03-20 13:03)
    Widzialem kiedys Polski podwodny bombowiec produkcja Polskich naukowcow z Kesow . jest bardzo piekny
  • ~JARRRRRRRR
    (2013-03-20 23:20)
    A może jednak warto w tym chorym kraju produkować coś własnego, jeśli nie samoloty, to samochody, podzespoły z grafenu itd. czemu od razu nic się nie opłaca lepiej kupić gotowe a potem po byle śrubkę prosić zagraniczny serwis WSTYD.
  • ~Adam Niewyborny
    (2013-03-21 01:09)
    Niedobrze się robi od uwag "wielkich znawców" !!! A któryś słyszał (nie zapytam czy widział, bo wiem że żaden nie ruszy d... by zobaczyć ) o "Sokole"? - konstrukcja i produkcja w 100 % polska, sprzed II w. św. A słyszał któryś o modelu Renault zwanym Gordini ? Zdobył tytuł samochodu - nie przyrządu do jeżdżenia - roku - to model Syreny ! opracowany w całości przez polskich konstruktorów ale z wiadomych powodów nie zatwierdzony przez KC (za co powinno się tych z KC rzecz jasna! zamknąć w najgorszym polskim więzieniu aby zaznali wszelkich uroków życia!). Podobnych przykładów są tysiące !!! Nasze wrocławskie Odry nowej generacji leżały w szufladach bo wyprzedzały Radzieckie Miński ! Itd., itd. Nieszczęściem są kolejne ekipy rządzące i parlamentarne które z rozmysłem prowadzą antypolską działalność !!!
  • ~gość 21
    (2013-03-21 01:17)
    Nobelista, nuk, ZORRO5 i im podobni "fachowcy"plujcie sobie w lustro a nie obrażajcie innych. Gdybyście zrobili w swoim życiu coś pożytecznego, zapewne nie pisalibyście głupot !
  • ~ktos
    (2013-04-01 04:21)
    co z tego ze wyglad aladnie na zdjeciu czy polacy sa w stanie produkowac supoernowoczesne superydajne silniki odrzutowe??? nigdzie w polsce sie to nie uda wiec po co sie za to brac skoro inzynieria silnikow odrzutowych w polsce nie ma zadnego doswiadczenia!!! dodajmy do tego wszystkiego ze zeby jakis projekt mial sens w przypadku silnikow odrzutowych powinien powstac taki ktory przez koelne 10 lat bedzie konkurencyjny na swiecie bo przeciez trzeba brac pod uwage tempo wdrazania prototypu ktore trwa min 10 lat w polsce a tak w margnesie polacy nie potrafia wyprodukowac dobrego silnika samochodowego a co dopiero lotniczy silnik odrzutowy!!
  • ~HusaR03
    (2013-05-13 12:46)
    Polska powina produkować samoloty szkoleniowe nie tylko skorzystalło by na tym wojsko ale też cywile ,bo przecież ktoś by musiał te samoloty skladac itp..A ten projek bardzo się ładnie prezentuje .Mam nadzieje ze jeszcze usłysze o tym projekcie :)Pozdrawiam
  • ~Bader
    (2013-08-22 18:10)
    jest jeden jedyny sposób na wyjście Polski z przeklętego kręgu powszechnej niemocy. Po pierwsze musi odejść w kąt myślenie typu Balcerowicz. Z rachunku ekonomicznego wychodzi że wszystko bardziej lepiej i taniej jest w Chinach. Nie wierzę byśmy nie potrafili zmajstrować drona. Nie wierzę żeby nasi informatycy nie potrafili wymyślić programów operacyjnych do nowoczesnych systemów uzbrojenia. Nie wierzę że nie potrafimy skonstruować robotów do prowadzenia walki w trudnych warunkach. Nie wierzę w tak wiele rzeczy że wypisywanie tego zajęło by mi co najmniej tydzień
  • ~Rozsądny
    (2013-08-23 12:20)
    Dopóki do władzy będą wybierani gołodupcy myślący o jak najszybszym zbiciu majątku i ustawieniu całej rodziny,zapomnijmy o takich projektach które mogą zagrozić zachodnim firmom .łatwiej przyjąć łapówę niż dofinansować rodzimych wynalazców i konstruktorów .
  • ~maniek
    (2013-08-27 13:24)
    może sprzedajcie projekt firmie metal master... oni już go zbudują
  • ~AK
    (2013-09-04 17:40)
    Zgadzam się z ,,Rozsądnym,, tym bardziej że to samolot opracowany i oblatany !! przez prywatną firmę p. Margańskiego / patrz Bielik/ Niestety lobby łapówkarskie może nie dopuścić do jego produkcji. Po co kupować stary złom w Ameryce skoro mamy opracowaną tanią i z dużym potencjałem konstrukcję. Niestety wojsko nie liczy się z kosztami bo obywatele zapłacą. Polscy konstruktorzy i producenci potrafią bardzo dużo nie mają tylko oparcia w decydentach / bo gdzie wziatka?/
  • ~Wang
    (2013-10-10 09:19)
    Może ktoś mi wytłumaczy, po kiego wała w jednosilnikowym samolocie podwójne usterzenie pionowe? Bo co? Bo ładniej wygląda?