• ~lotnik obserwator
  (2013-02-07 23:51)
  W PRL nie budowano polskich samolotów bo ponoć Sowieci (nie mylić z rosjanami) nie pozwalali.Teraz od 24 lat niby nikt nie zabrania konstruować i co..., nic nie skonstruowaliśmy.Ani samolotu ani samochodu o motocyklach nie wspominając.Przepraszam była Iryda całkiem niezły samolot szkolno bojowy ale ponoć komuś nie pasowało.Pytanie komu.
 • ~Boże !
  (2013-02-07 23:18)
  Dzisiaj nasze niebo jest puste. Pamietam lata 60-te ub. wieku. Jak się spojrzało w niebo - to masa naszych myśliwców, wszędzie było pełno smug kondesacyjnych, a co jakiś czas głośny huk - bo samoloty przekraczały bariery dźwięku. A dzisiaj ? - czyste niebo.
 • ~bora
  (2013-02-08 04:31)
  Polska Ludowa Dostala od Rosjan Nowa Technike, A dzis od Sojusznikow zza Oceanu trzeba Placic F-35 ,,,223 milony zielonych plus logistyka,,LOT uzytkowal ,Rosyjskie Ily, jak wspominaja bezawaryjne a dzis Boeingi staja na lotniskach i rdzewieja,,,Nastapila zmiana systemu na lepsze ,Chinczycy przerobili system pol rynkowy pol socjalistyczny i sa druga gospodarka swiata,,
 • ~pilocik
  (2013-02-08 05:28)
  Pierwsze samoloty odrzutowe pojawiły się w lotnictwie Wojska Polskiego na początku lat 50. Spośród dostępnych konstrukcji wybrano radziecki samolot myśliwski Jak-17.

  Spośród dostępnych konstrukcji wybrano radziecki samolot myśliwski Jak-17.

  Dla kogo wy palanciki piszecie???

  Czy wy serio myslicie, ze wszyscy ludzie pamietajacy tamte czasy wymarli jak dinozaury i ze mozecie bezkarnie robic mlodym "wyksztalconym" Coca-Cole z mozgu???

  Dostepnych konstrukcji bylo wiele w tym samym sensie jak dostepny byl dla Polski "Plan Marshalla"!!!

  Ot - przyszedl prikaz z Moskwy, ze tak zwane "polskie lotnictwo" ma zakupic tyle to a tyle mysliwcow Jak-17 i zaplacic jak za zboze - tak, zeby sie "Wielkiemu Bratu" oplacilo!!!
  - no i kupilismy!
  Razem z sowieckimi instruktorami, mechanikami, dowodcami, politrukami, bazami paliwowymi i remontowymi, zonami, dziecmi, tesciowymi, kantynami i sklepami w specjalnie w tym celu pobudowanych na nasz koszt "osiedlach"!!!
  No i tak juz zostalo przez nastepne lat 40 - i tylko typy samolotow sie zmienialy: najpierw Migi 15, 17, 19, 21, potem SU i tak dalej...

  No i ruskich bylo coraz wiecej!

  Przestancie bredzic - tylko mowcie ludziom, jak bylo i jak wygladaly ruskie garnizony albo i cale "ruskie" miasta jak Legnica i inne wydzielone dla ruskich "zaklete rewiry" zniewolenia narodu polskiego i innych widomych tego zniewolenia oznak!!!

  Co wy tu pieprzycie o jakiejs "ofercie" odrzutowcow do wyboru!!!
  Zapewne z katalogu, prosto od dilera!!!

  Ha, ha, ha...
 • ~adam
  (2013-02-08 06:43)
  W Polsce były też bombowce Ił - 28.Latałem na nich 20 lat.karierę w WP zakończyły w1977r.
 • ~Jerzy
  (2013-02-07 21:26)
  Jak niemiecki me
 • ~Zdzisław
  (2013-02-07 22:14)
  Powinnismy spróbować włanej konstrukcji,chociażby dobrego "szkoleniowca" z perspektywą samodzielnego bojowego myśliwca. Szkoda że na wydziałach politechnik marnuje się wielu b.zdolnych konstruktorów i konstrukcji. III RP w dalszym ciągu nic nie robi dla rozwoju polskiej myśli inżynierskiej . W to własnie warto inwestować Panie/Panowie Rządowcy,ale trzeba to widzieć,no i chcieć (sic!). Ale wy macie inne "ważne " sprawy na głowie... Przyszłóść kraju ,to powiazanie nauki z techniką z przełóżeniem na zastosowania.
 • ~_JaC.
  (2013-02-07 22:44)
  Z wyglądu to bałbym się tym latać, jak trumna i to ruskiej konstrukcji.
 • ~szef kompani
  (2013-02-07 23:20)
  JaC - tchórzy do wojska nie przyjmujemy - a dezerterów rozstrzelamy.
 • ~Mirosław
  (2013-02-07 23:54)
  Zdzisiu masz rację ale nasi rządzący mają ważniejsze sprawy choćby związki partnerskie,czy fundusz kościelny. Żal du.ę ściska.Pozdrawiam takich jak Ty Zdisziu prawdziwych Polaków.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.