• ~relaistique
    (2012-12-28 11:23)
    Problemem było to, że kacapia zabroniła Polsce budowy Grota. Samolot był w zasięgu naszych możliwości, a to, że inż Sołtyk zebrał doświadczenia przy budowie Iskry, która okazała się bardzo udanym samolotem daje dużą szansę na to, że Grot byłby równie udany. Dziś możemy strugać samoloty z ekowierzby, jeśli Ujnia żydopejska lub USRAńcy pozwolą...
  • ~szef du...a
    (2012-12-28 08:20)
    do: Bader

    Nie rozśmieszaj nas, kolego i nie obrazaj nszej inteligencji.
    A kto jak nie Tusk wszystko teraz p...li ?!!
    To on jest szefem. Szefem wszystkiego: szefem rządu, szefem prezydenta, szefem marszałka Sejmu, szefem partii, która zagarnęła wszystko co się tylko da, szefem posłusznych mediów, szefem słuzb specjalnych, etc.
    Szef odopowiada za wszystko - zarówno kiedy jest szefem jedynie trzyosobowego zespołu jak i szefem wszystkiego jak Tusk.

    A kiedy szef jest du...a ...
    Albo ma wszystkich i wszystko (w tym nas) w du..ie ...
  • ~ts
    (2013-07-30 22:14)
    Autorze!
    Nie na projekt zabrakło pieniędzy,tylko na realizację projektu.
    Sam projekt,jak piszesz został ukończony
    Projekt-to zapis pomysłu,plan,a budowa-to realizacja projektu.
    Zabrakło na budowę.
  • ~kazik
    (2013-02-26 16:28)
    Pamiętam WSK motocykl miałem i więcej niechcę nic od Polskich Inżynierów to są darmozjady
  • ~OMEN
    (2013-02-12 10:43)
    Taa...Wstrzymanie prac nad 'grotem" to była decyzja polityczna, podparta "prosbą"Kremla. Wówczas nasi konstruktorzy lotniczy byli w czołówce światowej. A dziś...
  • ~VIPER
    (2013-01-01 17:27)
    Do Broken Arrow !!!
    Co ty wypisujesz jakieś bzdury,chyba jesteś po zabiegu mózgu !!! Nie masz bladego pojęcia o projekcie Sołtyka TS16 GROT !!! Takiego samolotu nie mieli
    ani Amerykanie ani Rosjanie !!! Rosjanie zakazali dalszych prac nad kostrukcją
    GROTA po to aby produkcję uruchomić u siebie ( po małych modyfikacjach) !!!
    Zajmij się zbieraniem znaczków a nie wypisuj totalnych bzdur !!!
  • ~Leszek
    (2012-12-28 15:44)
    Czytam i oczom nie wierzę.Czy Polacy już tak bardzo zdziadzieli,że nie wierzą w siebie w swoje mozliwości ,kreatywnośc.Przestają mnie dziwić głąby nie potrafiące niczego oprócz narzekania.Jak mozna twierdzić ,że Polska nie potrafiłaby wyprodukować dobrego samolotu. Jakiś mondry porównuje ten samolot do miga19,inny twierdzi,że ekodykta ,jeszcze inny ,że potrzba było w 1960 roku technologi porównywalnej do tej z dnia dzisiejszego.Czy naprawdę nie macie wiary w siebie?Czy naprawdę nie potraficie niczego innego robić tylko narzekać. Który z mądrali wypisujących brednie wziął życie w swoje ręce?
    Który stworzył coś sam Nie obrażajcie zatem ludzi ,którzy ośmielili się mieć ambicje,marzenia i pomysły i nie bali się ich realizacji.Powodzenia głąby
  • ~AEB
    (2012-12-29 13:29)
    ZEBY COS MIEC TRZEBA INWESTOWAC.NIE INWESTUJESZ NIGDY NIE BENDZIESZ MIAL.ZAWSZE JEST I MUSI BYC RYZYKO.NIE W SZESC DNI POWSTAL SWIAT. CHODZ BY SIE SPRZECZALI TO TRWALO KILKA ETAPOW DLUGOTRWALUCH ETAPOW. CZY KTOS SZLYSZAL ZEBY NOWORODEK PO URODZENIU CHODZIL.NA JAKIM SWIECIE PRZYSZLO NAM ZYC I WSROD JAKICH LUDZI JA WAS SIE PYTAM...;...
  • ~Broken Arrow
    (2012-12-28 13:37)
    Zasadność decyzji ? Wystarczy porównać osiągi wcześniejszego MIG19 do tego Grota który miał ewentualnie dopiero powstać
    V max 460 km/h.
    Pułap 14 000 m
    zasięg 2200 km.

    Mig 19
    Vmax 1432 km/h
    Pułap 17250 m
    Zasięg 1910 km
    Nic dziwnego ,że Grota wstrzymano , po co dublować istniejącą już maszynę ?
  • ~AEB
    (2012-12-29 13:15)
    KOCHANI NIE OBRAZAJCIE POLSKICH INRZYNIEROW BLAGAM WAS NA LITOSC BOSKA;POLSKIE PROJEKTY BUDZA OD ZARANIA DZIEJOW W U.S.A.ZAINTERESOWANIE.NIE CHODZI JUZ O KWESTJE WYKONAWCZA.INWESTOROW ZAWSZE BRAKLO I BEDZIE BRAKLO W POLSCE NA TAK SMIALE PRIJEKTY.ALE TERAZ JESTESMY WOLNYM PANSTWEM I WIERZE W TO ZE JAK SIE POLAK POSTARA TO I SRODKI SIE ZNAJDA.TRZEBA BYLO ZAMIAST DACHU KRYTEGO NA STADIONIE NARODOWYM ZAINWESTOWAC TE PIENIADZE NA TEN WL;SAMOLOT.DACH NAM PRAKTYCZNIE SIE NA NIC NIE PRZYDAJE.TYLKO W BARCELONIE SNIEGU JAK NA LEKARSTWO A DESZCZ TAM ZADKO PADA;DLACZEGO NASI ZACHODNI SASIEDZI NIE MAJA DACHOW I WCALE Z TEGO POWODU NIE NARZEKAJA.TRZEBA PRZYZNAC TEZ ZE KILKU INRZYNIEROW Z POLSKI PRACOWALO PRZY PRODUKCJI LAZIKA.KTORY OBECNIE ZNAJDUJE SIE DO KONCA MARCA NA KSIEZYCU I JAKOS KOSZTY NIE ZRAZILY TYM RAZEM.BRAKUJE NAM TYLKO MADRYCH LUDZI KTORZY BENDA MADRZE I INTENSYWNIE MYSLEC W CO TRZEBA ZAINWESTOWAC A W CO NIE NALEZY.ZRESZTA P.M. D.TUSK PRZYZNAL ZE ZDAZYLY SIE POD TYM WZGLENDEM POMYLKI.NA BLEDACH SIE UCZYMY I GLOPIMY UMIERAMY.WCALE TAK NIE MOSI BYC.POLITYCY BY TEZ MOGLI SIE DORZUCIC W KONCU WRESCIE GROD MOGBY BYC NASZA DUMA NARODOWA.NIECH CI ZE STOLKOW ZA KOMUNY BY SIE DORZUCILI WCZESNIEJ DOBRZE KRADLI TO MORZE COS IM SIE ZOSTALO TO BY Z LASKI SWOJEJ RUSZYLI DUPY I ODDALI TO CO WCZESNIEJ NARODOWI ZABRALI.JA JUZ BYM DOBRZE POSZUKALA.NA PILKE WAZS STAC TO I NA RESZTE TEZ POWINNO.ROBIA NAM CIECIA W EUROPIE MY TEZ IM ZROBMY.JAKOS NIE MAM PRZEKONANIA CO DO P;P.M. D.TUSKA CO DO JEGO DOBREJ WOLI NEGOCJZCJI.Z NIEMCEM TRZEBA KROTKO JAK ON TO ROBI SZNELA A MY RAUS...
  • ~gosc
    (2012-12-28 12:32)
    Ja projekt jest taki dobry to dlaczego zaden Koncern go nie buduje bo projekt jedna sprawa a wykonanie druga
  • ~alfa
    (2012-12-28 11:32)
    Cztając te wszystkie kometarze na różne tematy nie mogę zrozumieć skąd są ci ludzie co potrafią takie bzdury wypisywać.Przecierz normalny człowiek który potrafi cokolwiek rozumieć nie powinien takich bzdur wypisywać.Każdy temat i problem ma wiele uwarunkowań i nie można go z jedneo punkru ocenić.Np. temat polskich osiągnięć technicznych i polskiej kadry technicznej w okresi PRL,to kompletna dyskryminacja stosowana przez Rząd i aparat partyjny.Wszystkie opracowania i nowe rozwiązaniia musiały być skontrolowane przez partię i wytyczne wielkiego brata.Jeżeli było to ponad przeciętne pojawiały się trudności i znikaly zaraz na etapie opracowań. więcej nie będę pisał bo to temat rzeka a ci twórcy bzdórnych opini i tak tego nie zrozumią.
  • ~ZORRO5
    (2012-12-28 10:26)
    KADŁUB SAMOLOTU BYŁ Z EKOLOGICZNEJ WIERZBY : SILNIKI Z KOMARA
  • ~andel
    (2012-12-28 09:40)
    Hahaha: " jednak w ówczesnym systemie politycznym realizacja tak awangardowego pomysłu okazała się niemożliwa"

    To w tym jest możliwa?
  • ~inzynier lotnictwa
    (2012-12-28 09:08)
    Śmieszą mnie te pokazywane projekty,mające świadczyć jak to Polacy potrafią skonstruować najlepsze samoloty na świecie ! Kluczem do wszystkiego jest dostęp do najowocześniejszych technologi wojskowych oraz posiadanie supernowoczesnych zakładów produkujących sprzęt ! Można taki samolot narysować ale wykonać,oblatać to już jest "polskie dziadostwo" typu polska korweta ! Panowie więcej pokory Polska to nie jest kraj zaawansowany technologicznie i trzeba się z tym pogodzić !
  • ~robertpk
    (2012-12-28 08:37)
    Tadeusz Sołtyk
    Tadeusza Sołtyka

    ...szanowny autorze
  • ~AEB
    (2012-12-29 13:41)
    WSZYSTKIE KOMENARZE SA JAK NAJ BARDZIEJ NA MIEJSCU ALE JA WAS PROSZE WIECEJ WIARY W SIEBIE RODACY...SPROBOJCIE TO KOSZTUJE ALE Z CZASEM SIE OPLACI.A PROPO KASY TO JUZ NAS WYSADZILI ..;DAWNO TEMU.ALE NAS TO JESZCZE SIE OKAZE
  • ~AEB
    (2012-12-29 14:03)
    NIE POROWNUJMY SIE DO CHINCZYKOW.W PRAWDZIE ZALELI SWIAT SWOIM RAKOTWORCZYM BUBLEM ALE W KONCU TO NASZA WINA.ZADNE Z PANSTW EUROPY NIE OPODATKOWALO IM PRZEPLYWU TEGO BUBLA ZEBY SIE NIE OPLACALO.POSZPIESZCIE SIE PROSZE.BO INACZEJ TONIEMY.CO DO ICH PROJEKTOW TO SA NA PAPIERZE JAK I W RZECZOWISTOSCI.NIE DOSC ZE NIE MAJA TECHNOLOGI I INRZYNIEROW TO I MATERIALOW.ONI ROBIA WSZYSTKO SZYBKO ALE I TANIO.W ICH SAMOCHODOW NIE ZOSTAJE PRAKTYCZNIE NIC I DOBRZE BO JEDEN CHINCZYK MNIEJ CZY WIENCEJ..;...CO ZA ROZNICA?ZA DUZO ICH JEST ZEBY Z TEGO POWODU ROZPACZAC;SAMI O TO NIE DBAJA.PO ZA TYM TO NAWET LEPIEJ.SZARANCZA NIECH ZOSTAJE GDZIE JEJ MIEJSCE.
  • ~erty
    (2012-12-27 18:52)
    "w ówczesnym systemie politycznym realizacja tak awangardowego pomysłu okazała się niemożliwa" - Tak, wszyscy widzimy, że w obecnym natomiast jest to jak najbardziej wykonalne. Buhahahahahahaha
  • ~cor
    (2012-12-29 18:34)
    Wtedy czasy polityczne były skomplikowane.

Może zainteresować Cię też: