• ~stoo
    (2013-01-06 13:21)
    Gdyby nie komuna to bylibyśmy potęgą samochodowa, stoczniową, no i oczywiście samolotową, Komuny już dawno nie ma, a my samodzielnie nie możemy wyprodukować taczek. Kolejne brednie pod publikę.
  • ~ŻYD
    (2012-12-20 21:06)
    POdziekujcie za to jewreją i ryżemu
  • ~Polak
    (2012-12-21 13:09)
    A czemu nie dokończą projektu i nie wdrożą do produkcji? Przestarzały nie jest, bo np. F16 produkowany od 1974 roku. Indie, Pakistan, kraje z afryki i ameryki południowej z chęcią zakupią, również w europie byłe demoludy będą zainteresowane. Ręce opadają 90% roboty mają zrobione i projekt może na siebie zarobić, ile kasy byłoby za części zamienne i serwis. No ale lepiej kupić F16 i płacić za części USA
  • ~stw
    (2013-01-27 17:30)
    w Polsce nemorzna rozwinać skrzydeł---bo takich mamy polityków
  • ~VIPER
    (2012-12-21 17:57)
    Z całym szacunkiem dla autora tego modelu,ale ten samolot ze swoimi osiągami
    mógł co najwyżej straszyć wróble ??? Prawdziwym cackiem mógł zostać model
    GROT, który swoimi parametrami przewyższał podobne modele zachodnie
    a nawet Radzieckie !!! Niestety ...przyjaciele ze wschodu zadbali o to aby ta
    konstrukcja samolotu nie była produkowana w Polsce !!!
  • ~con
    (2012-12-29 18:51)
    Jeżeli chodzi o Irydę to wywiady rosyjski, brytyjski i amerykański spisały się na medal. Irydę została utopiona bo postawiono warunek, że ma być polski silnik odrzutowy Kaszub, który nigdy nie osiągnął oczekiwanych parametrów dla irydy. Wystarczyło zakupić silniki w Europie lub Szwecji co do awioniki to też na zachodzie można było kupić. NO i teraz widzimy brak samolotu do szkolenia na f-16. Od Włochów nie kupimy bo to płatowiec robiony z Rosją. Zostaje USA z T-5 i coś na licencji USA z Korei. I o to chodziło.
    Skorpiona dokumentację trzymał w biurku przez rok niejaki Wiśniewski. Podobno zapomniał gdzie schował a wszyscy dokoła szukali. O skreśleniu Skorpiona zadecydował uwczesny premier chyba Pawlak, następca Goryszewskiego.
  • ~ju-dyta
    (2013-01-05 20:54)
    ..nie przejmujcie sie ,Izrael PO-moze...
  • ~Bader
    (2013-02-08 01:02)
    Nic dziwnego że nie było woli politycznej na dopracowanie tej konstrukcji. Daleko lepszym rozwiązaniem jest sprowadzenie do Polski trzech amerykańskich marines z dwoma rakietami patriot. Można przy tej okazji pochwalić się sojusznikom grochówką z kotła wypić po małym i dać się poklepać po pleckach. "Nie Do Wiary" w realu.
  • ~jedynym problemem
    (2012-12-23 18:59)
    tego samolotu jest to ze nie ma koncepcji jego zastosowania odnosnie do obecnej sytacji finansowej i politycznej polski potrzeba zalozenia strategi tego samolotu jego przydatnosci w dzialaniu w okreslonych warunkach pola walki brakuje idei i pieniedzy patrzac na jego gabaryty moglby zostac nawet samolotem bezalogowym
  • ~sig47
    (2012-12-21 10:22)
    Jeszcze jeden mit. Narod, ktory nie potrafii w 21 wieku wybudowac przyzwoitego kawalka autostrady i ktory potrafi wylonic jako swoich przywodcow tylko swirowatego oszoloma jak Kaczynski albo politycznego cwaniaczka bez wizji rozwoju panstwa jak Tusk, ma znikome szanse na stworzenie jakiegokolwiek nowoczesnego produktu o swiatowej klasie. Niestety, Polacy to ciagle w wiekszosci narod ciemniakow, rzadzony przez ciemniakow w panstwie opartym na idiotycznej konstytucji zapewniajacej wieczny dobrobyt partyjnym mafiom, a biede frajerom podatnikom.