• ~65-ka dolnośląska
    (2013-01-07 17:06)
    Jak zwykle prawda jest po środku .Swoją drogą wiele naszych dobrych
    pomysłów i wynalazków udupiono , jak sprawę amortyzatorów ,
    których plany znalazły się nie wiadomo czemu w Mosadzie , a może jednak
    wiadomo ? Samo państwo nie robi żadnych wysiłków , dla rozwijania ,pilotowania i finalizowania niektórych świetnych pomysłów. A to ciężki grzech ,wobec nas wszystkich. Za parę lat ,inni sprzedadzą nasze pomysły ,albo uznają za swoje.
  • ~inżynier
    (2012-11-30 17:05)
    to był dobry samolot. Szoda że przez polityków i niektórych kupionych generalików został zniszczony... ciekawe kto tym sprzedajnym k***** zapłacił za zdrade interesu narodowego? Ale jak śpiewał Kaczmarski "polityk nie zna słowa zdrada"
  • ~lotnik
    (2012-11-30 04:27)
    powinno się wrócić do tej koncepcji ale już zmodernizowanej.
  • ~dziadek
    (2012-11-29 21:52)
    Za 50 lat dowiemy się ile wydano pieniędzy na niego. Ciągle bardzo duże kwoty przeznaczano na ten cel, ale gdzie poszły te pieniądze kto to wie?. Do tego czasu już generałowie są na emeryturach dobrze ustawieni.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2012-12-16 14:25)
    Absolutnie fatalny projekt,podstawowe bledy.Gdzie w takim samolocie gornoplat.Silniki podwieszone na skrzydlach nie powoduja rezonansu i drgan,mogli je umiescic w podobny sposob do Miga.Iskra byla do tego zlomu cackiem.Sam fakt uporu konstruktorow widzacych bledy mowi za siebie.Sposob mocowania silnikow przy kadlubie samolotu,i to powodowalo wiry powietrza.
  • ~O szczykunowiczu nie wspomne.
    (2012-12-05 04:59)
    PO holota dobrze sie trzyma z folksdojczem na czele.
  • ~yo
    (2012-12-01 16:14)
    Ci co zniszczyli ten projekt modernizacji to zdrajcy na smyczy amerykanskiej. Teraz przeplacamy za przestarzaly zlom f16.
  • ~handlowiec.
    (2012-12-01 13:29)
    Wymyslic..wyprodukowac to jedno,wprowadzic na rynek i sprzedac ...to drugie. Prosze pojsc do sieci Lidl,Tesco czy Plus i dac im dobry artykul.Ilez to trzeba zachodu,ile certyfikatow ,ile lapowek!!! Tu nie liczy sie taniosc produktu ,lub jego jakosc...Kontakty i kasa!! I tak jest na calym swiecie..
  • ~woj.
    (2012-11-30 09:14)
    To była walka z bezrobociem w Mielcu i tyle!
  • ~s_ceptyk
    (2012-11-30 07:51)
    Nie problem wyprodukować, problem przekonać ewentualnych nabywców , a potem sprzedać. Bracia Czesi do byli o wiele bardziej od nas zaawansowani w pracach nad samolotem szkolno-bojowym L59. Nikt go nie chce, ich samych nie stać na zakup tego samolociku. Można go kupić na wolnym rynku w cenie ok. 100 000 (sto tysięcy Euro). Bez nowoczesnych technologii, solidnego wsparcia naukowego i pieniędzy zapomnijmy o własnym samolocie szkolno-bojowym.