• ~AA
    (2012-09-24 10:16)
    Czy ten pojazd ma jeździć tylko po naszych autostradach??? tak nisko zawieszony nie poradzi sobie w żadnym terenie! Ta polana w lesie to szczyt jego możliwości "terenowych"...
  • ~hra47
    (2012-09-24 11:07)
    Projektanci tego pojazdu najwyrazniej zbyt wiele czasu spedzili ogladajac glupawe gry komperowe pokazujace " virtual combat". Natomiast towarzysze z Inspektoratu Uzbrojenia ciagle nie wiedza do jakiej wojny maja sie przygotowywac. Przeciez ten "pojazd bojowy" nie zabezpiecza obslugi nawet przed ostrzalem z broni malokalibrowej nie mowiac o minach. Komentarz do zdjec wspomina doswiadczenia z Afganistanu - wlasnie Afganistan pokazal ze tego typu lekkie pojazdy zupelnie nie zdaja egzaminu. Patrzac na zdjecia tego LPU i znajac Toyote Hilux (projektowana do jazdy po drogach), jest oczywiste, ze rozstaw osi jest za duzy do jazdy w rzeczywistych warunkach terenowych - ten pojazd zawisnie "brzuszkiem" na szczycie nawet malego wzniesienia terenu. Lekki pojazd bojowy dla WP powinien byc przystosowany do dzialan w warunkach polskich, a to wymaga m.in. zdolnosci plywania przez rzeki (chyba, ze WP ma glownie sluzyc za najemnikow USA w operacjach pustynnych). Mimo wszystko, dobrze, ze cos sie w Polsce w ogole probuje projektowac.
  • ~error
    (2012-09-24 11:16)
    czy te koła z boków mają pełnić rolę aktywnego opancerzenia ??? oj ta nasza "myśl techniczna"
  • ~ROlo
    (2012-09-24 11:20)
    Uderzeniowy to może i jest ale w głowę tych, którzy to zaprojektowali. Jako samochód terenowy (po uzupełnieniu blach i szyb) nadawałby się, natomiast do walki to chyba na kopie i miecze jako współczesny rydwan.
  • ~pinokio
    (2012-09-24 11:20)
    przeciez on sie przewroci od podmuchu ,
  • ~cywil
    (2012-09-24 11:34)
    Mnie tam się podoba, choć przypuszczam, że jeśli przeciwnik wpadł na pomysł chowania się za elementami krajobrazu (drzewami, budynkami itp.) lub okopywania się, to załoga takiego pojazdu może być dla niego w większym stopniu celem niż zagrożeniem, no chyba, że samochód zatrzymuje się w 1 s i można się za lub pod niego schować, a do tego daje dobrą ochronę przed granatami - tak ręcznymi jak i z granatników. Chociaż z odpowiednio cichym silnikiem (np. elektrycznym) może dałoby się z nim nieźle zaskoczyć przeciwnika.
  • ~słynne zdanie Brunera
    (2012-09-24 11:45)
    Wygląda na szybki , ale znając polską myśl techniczną, to należy stwierdzić , że lepiej mieć jednak mimo wszystko te cztery kółka niż tylko dwie nogi . Taki pojazd będzie miał zastosowanie w razie dojazdu do oddziału już zaatakowanego jako wsparcie - Pamiętamy to słynne zdanie Brunera z filmu "Stawka" -Trzymajcie się przesyłam wam dwa plutony SS .
  • ~WARIATY
    (2012-09-24 12:43)
    ZUKA PODCIELI, PRZEMALOWALI NA ZIELONO, NA PACE POSTAWILI AK-47 I CHCIA KASE ROBIC. KOMPLETNE NIEUDACZNICTWO I WARIACTWO.
  • ~x47
    (2012-09-24 13:45)
    "Wirus spełnia złożenia Inspektoratu Uzbrojeni.."

    Można wiedzieć jakie złożenia ?, jesli miało to być "założenia" to w takim wypadku tekst redagował kompletny nieuk, Takie są skutki zatrudniania samych swoich.
  • ~olav
    (2012-09-24 13:54)
    Już raz postawiliśmy na lekkie tankietki. A znając trochę historii współczesnych konfliktów można sobie darować takie produkcje. Najlepiej sprawdzają się cywilne półciężarówki rolnicze z CKMem na pace. Można nieźle przywalić, zniknąć, zdjąć lufę ii udawać miejscowego parobka. Zawsze działa.
  • ~gk
    (2012-09-24 15:38)
    Dobra koncepcja ale z przed 60 lat. Przecież to jest kopia Dzipa.
    Jedna długa seria z PK z 300 metrów i cała obsługa tego śmiesznego niczym nie opancerzone pojazdu maszeruje czwórkami do nieba.
    Pozdrawiam.
    Były żołnierz.
  • ~bruno hej,,,
    (2012-09-24 17:18)
    dno i wodorosty
  • ~jacóś
    (2012-09-24 17:30)
    Super !!! Szczególnie te koła zapasowe tak wysoko ! Czy to jego opancerzenie czy może to takie pływaki?
  • ~Basior
    (2012-09-24 22:02)
    Dobry żart, tymfa wart. Chociaż w takim to mogła by pani Kopacz sama jeździć do pracy, a nie jak teraz w towarzystwie 6 aut z borowikami
  • ~mirek
    (2012-09-25 13:55)
    Może by go tak od razu do muzeum
  • ~twardy z tyłu
    (2012-09-25 14:55)
    Ktoś ma chorobliwą skłonność do małych fiatów. Może hulajnogę pancerną?
  • ~Szmerglu
    (2012-09-26 14:15)
    To na poważnie ?? Jeśli tak to chyba się zwolnię z pracy.
  • ~qadowiec
    (2012-09-29 07:28)
    do ASG tomogło by być ale na poligon ? to za STAREM 66 NIE POJEDZIE Panowie z TERENOWCAMI z poligonowych czołgowisk UAZEM by toki pojeżdził to ***** by nie proponował
  • ~Nomo
    (2012-09-29 22:38)
    Takim ustrojstwem to na polowanie jeździć a nie na wojnę Kurcze ten małozbrojny Fiacik jest sam w sobie dzikim śmiechem :)))))
  • ~Nomo
    (2012-09-29 22:49)
    A teraz juz bez głupiego sarkazmu i całkiem na poważnie A czy nie lepiej zadania tego ustrojstwa wypełniłby koń ? Tak żywy koń !