Warszawa

Nowa kolekcja militariów w Muzeum Wojska Polskiego. "To największy chyba zakup" [ZDJĘCIA]

6 grudnia 2017, 10:57
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął w środę udział w prezentacji nowej kolekcji militariów polskich Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jak podkreślił szef MON, "będzie ona pomagała zrozumieć naszą wielką historię, pamięć o naszych wielkich, wspaniałych żołnierzach, bohaterach wojny obronnej 1939 r.". W zbiorach znalazły się m.in. czapka-maciejówka marszałka Józefa Piłsudskiego oraz fotografia z jego autografem, znak oficerski "Parasol", mundury i kurtki wojskowe z okresu międzywojennego, sztandary z 1939 roku, szable oficerskie i bagnety oraz ponad 400 odznak.
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął w środę udział w prezentacji nowej kolekcji militariów polskich Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jak podkreślił szef MON, "będzie ona pomagała zrozumieć naszą wielką historię, pamięć o naszych wielkich, wspaniałych żołnierzach, bohaterach wojny obronnej 1939 r.". W zbiorach znalazły się m.in. czapka-maciejówka marszałka Józefa Piłsudskiego oraz fotografia z jego autografem, znak oficerski "Parasol", mundury i kurtki wojskowe z okresu międzywojennego, sztandary z 1939 roku, szable oficerskie i bagnety oraz ponad 400 odznak. / PAP / Rafał Guz
Ta kolekcja pomoże zrozumieć naszą wielką historię, pamięć o naszych wspaniałych żołnierzach, bohaterach wojny obronnej 1939 r. - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas środowej prezentacji nowej kolekcji militariów polskich Muzeum Wojska Polskiego.
Tematy:
kolekcja Muzeum Wojska Polskiego MON militaria

Powiązane

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Y
  2017-12-10 20:38:54
  Kazdy Polak bohaterem sie rodzi
  1
 • Zorro
  2017-12-07 00:09:33
  Minister Macierewicz szczególnie dobrze pasuje do tych militarnych zabytków. Za chwilę nie będzie można rozróżnić czy pozuje do kamer na tle eksponatów muzealnych, czy aktualnego wyposażenia naszej armii... Zabytkowe śmigłowce, zabytkowe okręty podwodne, zabytkowe czołgi - słowem: MIŁOŚNIK ZABYTKÓW!
  6
 • STEFCIU
  2017-12-06 13:08:49
  A NA CH_J NAM TO!NIE LEPIEJ ZBUDOWAĆ JAKIEŚ PRZEDSZKOLE PAŃSTWOWE?
  7

Zobacz więcej