Warszawa

Zwodowany, gdy premierem była Kopacz. Do służby wszedł już "za Macierewicza". Oto nowy polski niszczyciel min

29 listopada 2017, 09:13
"Mieliśmy zaszczyt podnieść banderę na najnowocześniejszym okręcie Marynarki Wojennej otwierając nowy okres w jej historii" – powiedział minister na uroczystości wcielenia niszczyciela min "Kormoran II", zorganizowanej w dniu 99. rocznicy odtworzenia polskiej Marynarki Wojennej. "Marynarka Wojenna była przez wiele lat, z różnych powodów, zaniedbana. Przez wiele lat nie mogła dobić się tego, żeby decydenci rozstrzygnęli, czy chcą ją rozwijać czy nie. Tymczasem zagrożenia, jakie są przed Rzeczpospolitą, rozstrzygają tę sprawę jednoznacznie: Polska musi być na Bałtyku, Polska musi mieć zdolności obronienia się na Bałtyk" – dodał minister Macierewicz.
"Mieliśmy zaszczyt podnieść banderę na najnowocześniejszym okręcie Marynarki Wojennej otwierając nowy okres w jej historii" – powiedział minister na uroczystości wcielenia niszczyciela min "Kormoran II", zorganizowanej w dniu 99. rocznicy odtworzenia polskiej Marynarki Wojennej. "Marynarka Wojenna była przez wiele lat, z różnych powodów, zaniedbana. Przez wiele lat nie mogła dobić się tego, żeby decydenci rozstrzygnęli, czy chcą ją rozwijać czy nie. Tymczasem zagrożenia, jakie są przed Rzeczpospolitą, rozstrzygają tę sprawę jednoznacznie: Polska musi być na Bałtyku, Polska musi mieć zdolności obronienia się na Bałtyk" – dodał minister Macierewicz. / PAP / Adam Warawa
Polska potrzebuje zdolności obronnych na Bałtyku – powiedział w Gdyni szef MON Antoni Macierewicz na uroczystości wprowadzenia do służby ORP "Kormoran II". Ponowił zapowiedzi zakupu nowych okrętów, za konieczny uznał przekop Mierzei Wiślanej.
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(5)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • t
  2017-11-29 09:33:16
  Wszystko rozmywa się w gadaniu. Inicjatywy PiS istniały juz za rządów PO z dodatkami. Też było dużo gadania i przechwałek. Wódz podnosi swoją popularność tanimi chwytami.
  6
  pokażodpowiedzi (1)
 • włóczykij
  2017-11-29 10:07:36
  Ładny.
  0
 • timer gaz
  2018-01-22 12:55:42
  Pezed II wojna swiatowa mielismy lepsze.
  0
 • WP
  2018-01-22 17:11:53
  Kormoran niema żadnych zdolności bojowych,zwykły patrolowiec zatopi tą łajbę.Nam potrzebne silnie uzbrojone fregaty a nie jakieś trałowce z jednym działkiem na pokładzie
  0

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej