Warszawa

Zwodowany, gdy premierem była Kopacz. Do służby wszedł już "za Macierewicza". Oto nowy polski niszczyciel min

29 listopada 2017, 09:13
"Mieliśmy zaszczyt podnieść banderę na najnowocześniejszym okręcie Marynarki Wojennej otwierając nowy okres w jej historii" – powiedział minister na uroczystości wcielenia niszczyciela min "Kormoran II", zorganizowanej w dniu 99. rocznicy odtworzenia polskiej Marynarki Wojennej. "Marynarka Wojenna była przez wiele lat, z różnych powodów, zaniedbana. Przez wiele lat nie mogła dobić się tego, żeby decydenci rozstrzygnęli, czy chcą ją rozwijać czy nie. Tymczasem zagrożenia, jakie są przed Rzeczpospolitą, rozstrzygają tę sprawę jednoznacznie: Polska musi być na Bałtyku, Polska musi mieć zdolności obronienia się na Bałtyk" – dodał minister Macierewicz.
"Mieliśmy zaszczyt podnieść banderę na najnowocześniejszym okręcie Marynarki Wojennej otwierając nowy okres w jej historii" – powiedział minister na uroczystości wcielenia niszczyciela min "Kormoran II", zorganizowanej w dniu 99. rocznicy odtworzenia polskiej Marynarki Wojennej. "Marynarka Wojenna była przez wiele lat, z różnych powodów, zaniedbana. Przez wiele lat nie mogła dobić się tego, żeby decydenci rozstrzygnęli, czy chcą ją rozwijać czy nie. Tymczasem zagrożenia, jakie są przed Rzeczpospolitą, rozstrzygają tę sprawę jednoznacznie: Polska musi być na Bałtyku, Polska musi mieć zdolności obronienia się na Bałtyk" – dodał minister Macierewicz. / PAP / Adam Warawa
Polska potrzebuje zdolności obronnych na Bałtyku – powiedział w Gdyni szef MON Antoni Macierewicz na uroczystości wprowadzenia do służby ORP "Kormoran II". Ponowił zapowiedzi zakupu nowych okrętów, za konieczny uznał przekop Mierzei Wiślanej.
Tematy:
Marynarka Wojenna okręr Kormoran MON niszczyciel

Powiązane

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • t
  2017-11-29 09:33:16
  Wszystko rozmywa się w gadaniu. Inicjatywy PiS istniały juz za rządów PO z dodatkami. Też było dużo gadania i przechwałek. Wódz podnosi swoją popularność tanimi chwytami.
  6
  pokażodpowiedzi (1)
 • włóczykij
  2017-11-29 10:07:36
  Ładny.
  0
 • timer gaz
  2018-01-22 12:55:42
  Pezed II wojna swiatowa mielismy lepsze.
  0
 • WP
  2018-01-22 17:11:53
  Kormoran niema żadnych zdolności bojowych,zwykły patrolowiec zatopi tą łajbę.Nam potrzebne silnie uzbrojone fregaty a nie jakieś trałowce z jednym działkiem na pokładzie
  0

Zobacz więcej