Odnaleziono wrak słynnego niszczyciela polskiej marynarki

Roman Zajder, prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe, poinformował o odnalezieniu wraku okrętu ORP Kujawiak. Znalezisko znajduje się w odległości kilku mil morskich od wybrzeży Malty, na głębokości 95 metrów. Zobacz zdjęcia!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Tematy:
Armia The Hunt for L72 ekspedycja niszczycie okręt ORP Kujawiak wrak

Komentarze (4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • biolog
  2014-10-01 13:28
  Dla "Gojpola" : Napisales bajke, bo w Morzu Srodziemnym nie ma rekinow zdolnych pozrec ludzi. Sa tam tylko karlowate rekiny, ktore w cieplejsze lata zapedzaja sie az na Baltyk i jakos nikogo kolo helu jeszcze nie pozarly.
  3
  zgłoś
 • Gojpol
  2014-09-25 22:07
  Na tym okręcie pływał mój śp.Stryj ,jako zwykły marynarz - w wieku 18 lat uciekł w 1939 z Polski przez Węgry do Fancji ,do WP,a następnie po wojennych przygodach do W.Brytanii. Pływał na "Błyskawicy" ,"Kujawiaku" i "Ślązaku" w D-Dey. KIEDY "KUJAWIAK PODPŁYNĄŁ ,ABY W NOCY RATOWAĆ ZAŁOGĘ BRYTYJSKIEGO NISZCZYCIELA,KTÓRY PODERWAŁ SIE NA MINACH - SAM WSZEDŁ NA MINĘ I ZACZAŁ TONĄĆ .ZAŁOGA ZNALAZŁA SIE W MORZU !!! Pływali kilka godzi ,bo mogły ich ratować jedynie wiosłowe szalupy z Brytyjskichokrętów ,gdyż byli na polu minowym. Pływali więc Polacy i Anglicy ,a wśród nich ranni. Rekiny wyczuły krew i co jakiś czas słychać było tylko krótki krzyk.Jeden Anglik zginaął kilka mertrów od Stryja. Na szczęście woda była spokojna i świecąca i bardzo ciepła ,a ze względu na duże zasolenie nie tonęło się łatwo.
  0
  zgłoś
 • Kriegsmarine
  2014-09-25 20:20
  Re Polska ... .Wlasnie że ORP Kujawiak był niszczycielem. Był lekkim niszczycielem ale w nomenklturze wojskowej był niszczycielem
  0
  zgłoś
 • PolskaMarynarkaWojenna
  2014-09-25 13:58
  to nie jest niszczyciel - to jest eskortowiec
  1
  zgłoś

Zobacz więcej