Warszawa

Śmigłowce Marynarki Wojennej RP. Czym dysponujemy?

29 kwietnia 2013, 00:34
Lotnictwo Marynarki Wojennej wyposażone jest także w dwa klucze śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ
Lotnictwo Marynarki Wojennej wyposażone jest także w dwa klucze śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ / Facebook
Marynarka Wojenna dysponuje trzema kluczami śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych. Odkąd wycofano ze służby odrzutowe MiG-21 oraz Iskry, jedynymi maszynami w służbie pozostają SH-2G Super Seasprite oraz Mi-14PŁ.
Tematy:
lotnictwo śmigłowce Armia Marynarka Wojenna wojsko

Komentarze (8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Dyzma
  2013-07-18 10:08
  Cadillac dla Marszałka Piłsudskiego kosztował wówczas około 70 tys. zł. Dla porównania za podobną kwotę można było wtedy kupić ok. 12 polskich fiatów 508, a jedna tankietka, czyli bezwieżowy czołg rozpoznawczy, kosztowała około 48 tys. zł. ---czyli nic sie nie zmieniło
  0
  zgłoś
 • PiSior
  2013-04-30 10:29
  13.Ministerstwo Obrazy Narodu (w skrócie debil)
  0
  zgłoś
 • benek
  2013-04-29 15:39
  marynarka ta to raczej podkoszulka albo narzutka na marzenia o byciu flota
  0
  zgłoś
 • Edward Sopot
  2013-04-29 13:52
  czym dysponuje MW
  Ano ma pod dostatkiem wyższych oficerów

  Nie brak też w MW kapelanów

  ,... o dziwo żaden z kapelanów ... nie jest kapralem czy sierżantem

  Wszyscy kapeani to paniska ... a jak wyżsi oficerowie

  ...z uprawnieniami emerytalnymi jak... frontowi oficerowie ... a co tam ...Polska to bogaty kraj !
  0
  zgłoś
 • Taka prawda
  2013-04-29 11:43
  Wojsko Polskie nadaje sie muzeum.
  0
  zgłoś
 • autorytet moralny z gazety wyborczej
  2013-04-29 11:06
  PO co zwalczać jakieś okręty podwodne, na mochery wystarczy dywizja ZOMO i beczka sarinu
  0
  zgłoś
 • D.C
  2013-04-29 09:02
  ZŁOM Z PRL I DALEJ DZIAŁA.
  0
  zgłoś
 • Ministerstwo Obrazy Narodu (w skrócie - MON)
  2013-04-29 02:54
  A oto kolejne kamienie obrazy rzucane w pokorny tłum Polaków podczas dwudziestu kilku lat naszej "wolności" (w jednym tylko Ministerstwie Obrony!):

  1. Gen. Florian Siwi cki - członek Biura Politycznego PZPR, absolwent Akademii Sztabu Generalnego w Moskwie, dowódca korpusu ekspedycyjnego wysłanego do Czechosłowacji w sierpniu 1968 roku dla stłumienia Pras kiej Wiosny (miał wtedy pod sobą 18 500 żołnierzy i ponad 1000 wozów bojowych.
  Minister w MON od 1983r. do lipca 1990r.

  2. Wiceadmirał Piotr Koło dziejczyk - dowódca Marynarki Wojennej PRL, absolwent Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Baku (ZSRS), absolwent Akademii Marynarki Wojennej w Leningradzie, absolwent Akademii Sztabu Generalnego w Moskwie.
  Minister u Mazowieckiego, Bieleckiego i (po obaleniu rządu Olszewskiego) u Pawlaka.

  3. Janusz On yszkie wicz - doktor matematyki.
  Z zawodu mąż wnuczki Józefa Piłsudskiego.
  Minister w latach 1992-1993 i 1997-2000. Słynne są jego dowcipne powiedzenia, "że jest bardzo dobrym ministrem obrony, bo na wojsku się nie zna", oraz "że nie jest ministrem obrony polskiego przemysłu obronnego"!

  4. Jerzy Mil ewski - doktor fizyki, kumpel "B o l k a" ze wspólnej drzemki na styropianie. Zarejestrowany jako TW "F r a n c i s z e k" przez Wydział III KW MO w Gdańsku, ma swoją zasłużenie wysoką lokatę na "li ście Macierewicza"!
  Pełni obowiązki ministra z nadania "B o l k a" pod koniec 1994r.

  5. Zbigniew Oko ńs ki - z zawodu inżynier rybołówstwa morskiego, absolwent szczecińskiej Akademii Rolniczej, były pracownik handlu zagranicznego. Rekomendowany przez "B o l k a". Znany z tego, że się przechwalał, jak to w okresie starań Polski o członkostwo w NATO "opylił" (wbrew protestom USA!) Irakowi stare polskie czołgi.
  Po objęciu prezydentury przez Kwa cha - O koń ski podał się do dymisji.

  6. Stanisław Dobr zań ski - magister historii i bibliotekarstwa (UMCS w Lublinie). Zarejestrowany przez SB jako kontakt operacyjny "R ó w n y" pod numerem 38165. Od SB zamiast kuponów Toto-Lotka przyjmował drogie alkohole, a w nagrodę za wieloletnią wierną służbę został zastępcą dyrektora Biblioteki Narodowej, gdzie nadal donosił na podwładnych.

  7. Bronisław Komo row ski - magister historii, z zawodu kolejno: zięć pułk ownika SB, nauczyciel w seminarium duchownym, marszałek Sejmu i prezydent RP.
  Znany z tego, że za jego kadencji niejaki pułkownik T o b i a s z zatańczył się na śmierć, a kilku innych facetów popełniło samobójstwo bez udziału osób trzecich.

  8. Jerzy Sz maj dziński - magister ekonomii (wrocławska Akademia Ekonomiczna), od 1986r. członek KC PZPR, przewodniczący ZG ZSMP, w latach 1989-1990 był kierownikiem Wydziału Organizacyjnego KC PZPR. Ogólnie - jeden z tych, co to wyprowadzali sztandar.
  Minister u Leszka Mil lera (tego od więzień C I A).
  Popełnił samobójstwo w szczątkach Tupolewa (z udziałem kilkudziesięciu osób trzecich, ale bez swojej wiedzy i zgody!).

  9. "Z dra dek" - Master of Arts z Oxfordu, z zawodu mu dża hedin z Afganistanu i promotor książki kucharskiej swojej żony.
  Były członek PiS. Hobby - dożynanie watahy i kupowanie grzebieni do wyczesywania łupieżu na służbową ministerialną kartę kredytową.
  Minister ON u Kaczyńskiego, Lep pera i Gier ty cha.
  Podał się do dymisji w 2007 roku, rzekomo w wyniku konfliktu z Macierewiczem, ale - jak dowiodły jego dalsze "losy" - prawdopodobnie w wyniku dogranego zawczasu kontraktu z Tuskiem i właścicielami nieruchomości w Nowym Jorku.

  10. Aleksander Sz czygło - magister prawa (Uniwersytet Gdański). Dozgonny druh Lecha Kaczyńskiego jeszcze z czasów NSZZ "Solidarność". Przyjaźń zaprowadziła Sz czygłę najpierw do NIK, a za prezydentury Lecha - do BBN i do Krainy Wiecznych Łowów...
  Był kolejno wiceministrem i ministrem MON.

  11. Bogdan K lich - lekarz psychiatra (krakowska Akademia Medyczna). Kariera zawodowa - praca psychiatry w szpitalu neuropsychiatrycznym. Hobby - pacyfista i przeciwnik służby wojskowej (aktywny działacz organizacji pacyfistycznej "Wolność i Pokój").
  Znany z tego, że za jego kadencji utrwalanie pokoju na świecie polegało głównie na systematycznej i bardzo skutecznej likwidacji przez niego oficerów wyższych szczebli dowodzenia Polskich Sił Zbrojnych, zazwyczaj w stopniu generałów. To dzięki niemu liczba szeregowców w polskiej armii zrównała się z liczbą żołnierzy innych stopni (i odwrotnie)!
  Jego życiowe motto: "Pracę trzeba wykonać do końca!" - nie pozwoliło mu podać się do dymisji po katastrofie smoleńskiej.

  12. Tomasz Sie moniak - magister handlu zagranicznego (SGH w Warszawie). Z zawodu Dyrektor Biura Prasy MON (za Onyszkiewicza), wiceprezydent Warszawy, wiceminister w MSWiA za Jerzego Mil lera.
  Mianowany przez Tuska na ministra w MON po przesunięciu Bogdana K licha na odcinek pracy nad kształtowaniem morale i psychiki członków Senatu RP.

  Zostaliśmy - jak widać "uwolnieni" nie tylko od prawa wyboru, ale i prawa do sprzeciwu!
  Musimy to prawo czym prędzej odzyskać!
  0
  zgłoś

Zobacz więcej