Warszawa

Unikalne znalezisko w Bałtyku. "Nie ma go żadne muzeum"

11 lutego 2013, 08:15
Wrak jest w zaskakująco dobrym stanie: zazwyczaj upadek do morza skutkuje roztrzaskaniem samolotu, jednak w tym przypadku wrak jest dobrze zachowany. "W żadnym z polskich muzeów takiego samolotu nie ma, więc jego wydobycie byłoby bardzo cennym znaleziskiem dla np. Muzeum Lotnictwa" - mówi dla tvn24.pl Bogusław Wołoszański
Wrak jest w zaskakująco dobrym stanie: zazwyczaj upadek do morza skutkuje roztrzaskaniem samolotu, jednak w tym przypadku wrak jest dobrze zachowany. "W żadnym z polskich muzeów takiego samolotu nie ma, więc jego wydobycie byłoby bardzo cennym znaleziskiem dla np. Muzeum Lotnictwa" - mówi dla tvn24.pl Bogusław Wołoszański / YouTube
Załoga okrętu hydrograficznego ORP „Arctowski” dokonała niezwykłego odkrycia. Na dnie Morza Bałtyckiego znaleziono wrak niemieckiego bombowca Junkers, pochodzącego z okresu drugiej wojny światowej.
Tematy:
odkrycie muzeum wrak bombowiec Bałtyk Junkers dno

Komentarze (3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • AK
  2013-02-13 08:07
  No to teraz Polacy zrobią prezent Niemcom.
  0
  zgłoś
 • opinia
  2013-02-12 15:09
  Tylko w Albanii,Bulgarii i Polsce nie ma kasy na takie wydobycie wraku! Historia na smietnik ale najwazniejsze sa "inteligentne tabletki przeciwbolowe" i nowy "smartphone" bez ktorych zycie to NIC / g.. warte!?!
  0
  zgłoś
 • pilot
  2013-02-11 17:03
  Ciekawe czy Muzeum Luftwaffe nie upomni się o ten wrak, wszak to nie polski samolot?
  0
  zgłoś

Zobacz więcej