Pozwolenie na broń. Policja chce powrotu komunistycznych standardów?

Komenda Główna Policji przygotowała projekt zmian w ustawie o broni i amunicji, w którym proponuje m.in. powrót do zasady uznaniowości odnośnie wydawania pozwoleń na posiadanie broni palnej. Wejście w życie nowelizacji będzie oznaczało przywrócenie standardów funkcjonujących w czasach komunistycznych. Policja chce znowu mieć prawo do całkowicie swobodnego decydowania o tym, kto może otrzymać zezwolenie na broń – alarmuje stowarzyszenie Ruch Obywatelski Miłośników Broni.

wróć do artykułu
 • ~US- armia
  (2014-11-13 09:19)
  Debilne decyzje robiących pod siebie ze strachu łze elity, Jak ktoś chce broń to i tak dostanie nielegalnie, a najwięcej mają broni przestępcy. Strach przed uzbrojeniem narodu popycha was komuchy do ograniczania wolności na każdym kroku.
 • ~outlaw
  (2014-11-13 07:37)
  Następne będą paszporty i ograniczenie prawa do przekraczania granicy państwowej. Do do uzyskania paszportu -> 8 stronicowy wniosek do KW MO i okres oczekiwania na rozstrzygnięcie około 6 miesięcy, wg widzimisię komendanta KW. Czas najwyższy przywrócić Rejonowe Urzędy Spraw Wewnętrznych i ich wojewódzkie odpowiedniki. Do tego również Służbę Bezpieczeństwa wraz z siłami przymusu. - Taki finalny będzie efekt 8 lat rządów jedynie słusznej partii.
 • ~bum-bum
  (2014-11-13 11:13)
  Skoro mamy rachityczną armię to może lepiej w niespokojnych czasach trzymać broń pod pod łóżkiem a większy kaliber w garażu podczepiony do samochodu.
 • ~podatnik i wyborca
  (2014-11-13 11:08)
  Policja w Polsce w ogole ma za duzo wladzy. W jakim normalnym kraju poza Polska czy bylymi republikami radzieckimi policjant decyduje jak wysoki ma byc mandat. Powinny byc od gornie ustalone stawki, a nie jak dzis ze jakis nieuk w mundurze udaje pana i wladce i decyduje czy masz odtsac 50 czy 1000 zl mandatu. Podobnie z pozwoleniami na bron - policja nie jest zadna wladza jak sie im wydaje i nie powinna zastepywac sadow czy innych organow wladzy. Oni maja pilnowac porzadku i egzekwowania prawa, a nie wydawac wyroki.
 • ~ktoś
  (2014-11-13 08:54)
  Czemu nie możemy po prostu kupić broni tak, jak w innych krajach? Dlaczego BANDZIOR ma do niej swobodny dostęp a OBYWATEL NIE?!
 • ~eremita
  (2014-11-18 15:11)
  Polska nigdy nie była i nie będzie normalnym Państwem - przyjaznym obywatelowi. Zawsze będzie on traktowany jako ewentualny przestępca czychający na potknięcia rządzących. Rzeczywiści przestępcy w Polsce, natomiast mają się bardzo dobrze. O to zadbała Suchocka w nowelizaci Prawa Karnego w latach swych rządów, a kontynuują ten trend następne ekipy rządowe, dbające bardziej o swój interes niż o Naród. Prawo o osiadaniu broni jest tylko jednym z wielu wyznaczników, o chęci nałożenia kagańca i pokazania kto tu rządzi. Czyli, czy w socjalizmie (jaki by on nie był), czy w kapitalizmie, który wywalczyli Polacy na własne nieszczęście, władza nadal boi się ludzi, którymi rządzi. A skoro władza nie umie rządzić ludzmi i ich się boi, niech się wyniesie na PUSTYNIĘ. Tak mówi starogreckie porzekadło.
 • ~idzikowice
  (2014-11-13 06:39)
  Wystarczy zaświadczenie od proboszcza i po sprawie.
  To nie żart ani prowokacja,otóż na początku lat dziewięćdzsiątych
  jeden z rajców miasta w woj. z centralnej Polski zaproponował aby
  do policji przyjmować na podstawie zaświadczeń moralności
  wystawionych przez proboszcza
  Nie wymieniam nazwy mieszkańcy tego miasta są niczemu winni
 • ~gość
  (2014-11-13 08:49)
  KGP ma poprostu nie potrzebne przywileje i kompetencje . Ponadto Komenda Główna Policji powinna być zlkwidowana tak jak Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego . Cywilne MSW nie wie co dzieje się w kraju i jak wygląda sytuacja ponieważ łapę na prawdziwych statystykach trzyma Komenda Główna Policji.MAŁO TEGO ! W oddziałach terenowych powinni być cywilni inspektorzy pracujący w Komendach Wojewódzkich , Powiatowych i Miejskich podporządkowanych bezpośrednio MSW a nie komendantom Policji . Tak jak ZLIKWIDOWANO STRAŻ MIEJSKĄ ,tam gdzie nie była potrzebna tak samo KGP trzeba , z której można utworzyć mały do 40 etatów Inspektorat Policji MSW.Co do meritum sprawy teraz MSW nie bierze pod uwagę że cywile nie mogą dostać pozwolenia na broń aby pracować w ochronie lub cywilni dedektywi na zlecenie a te dwa etaty zabierają im oprócz przważnie policjantów emerytów i rencistów także policyjni przestępcy wydaleni ze służby lub zawieszeni czego MSW nie bierze pod uwagę.
 • ~FA
  (2015-04-06 19:50)
  Absurdem jest by policja wyznaczała kto może a kto nie. To prosta droga do wydawania broni tym akurat, którzy nie powinni jej mieć. Bo przestępca zawsze znajdzie drogę do posiadania broni. Uczciwy, zrównoważony obywatel może się spodziewać jedynie tego że to przestępca przystawi mu pistolet do głowy. Natomiast przestępca ma 99% pewność że przeciętny Kowalski podniesie tylko ręce do góry.
  Spójrzcie na statystyki z Czech gdzie każdy normalny człowiek niekarany może mieć broń. O dziwo jest mniej przestępstw na 1 mieszkańca niż w Polsce !!!
 • ~PL
  (2014-11-13 08:52)
  Jeszcze trochę a miłośnicy broni pójdą w pokojowych marszach uzbrojeni po zęby.. To już lepiej dać małpie brzytwę.
 • ~Bazyl
  (2014-11-13 08:59)
  PRAWIDŁOWO!!! WIĘCEJ PORZĄDKU W TYM BAŁAGANIKU!!!
 • ~Radca prawny
  (2014-11-13 08:23)
  Panie Turczyn! Pan powinien sobie odwalić łeb bo nie ma do końca pojęcia o czym mówi.
 • ~kat
  (2014-11-13 11:57)
  PO prostu mają nas za wszystkich za przestępców i złodziei nauczyli się regułek na pamięć i żadnego logicznego myślenia tak jest w sądach i wszędzie
 • ~WAW
  (2014-11-13 11:46)
  JUZ DAWNO JEST POWRÓT DO KOMUNISTYCZNYCH STANDARDÓW. WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH>
 • ~Kogi
  (2014-11-15 14:40)
  Polskie organizacje obronne rosną w siłę, więc pewne elementy ruskie starają się przeciwdziałać...
  MSW nigdy nie oczyściło swoich szeregów z ludzi którzy już w PRLu działali dla Moskwy.
 • ~cywil
  (2014-11-13 13:34)
  Znowu Policja chce całkowicie nami rządzić. To co wyczynia już teraz Policja jest mówiąc delikatnie naganne. Gdyby wziać procentowo, to nie mam pewności czy to my dorosli i bez kar sadowych, czy Policja popełnia wiecej cięzkich przestępstw. Osobiscie jestem przeciwny, by to Policja decydowała o tym kto może miec broń, a kto nie. To z pewnoscią można rozwiązać w inny sposób. Obecnie bezkarność Policji jest duża. Przytocze państwu tylko jedem malutki przykład: otóż mieszkam przy małej uliczce, zawsze zapchanej samochodami, tak zapchanej, że rządzący ruchem ulicznym wprowadzili na tej uliczce ruch jednostronny. Ale prawie co dzien się przekinuje, że kodeks drogowy nie obowiazuje samochodów (oznakowanych) Policji, bo oni sobie jeżdżą jak chcą, a spróbujcie im zwrócic uwagę?!
 • ~tele-wic
  (2014-11-13 12:36)
  Proponuję Panu "Kumendantowi" Policji dalej idące w rozwoju pomysły. Mianowicie powrót do oddziałów ZOMO - tylu bandytów wychodzi ostatnio po odbyciu karym więc kadry miałby zapewnione. Skuteczne w działaniu i mogące się wzorować na różnego rodzaju doświadczeniach, także tych stosowanych przez inne tajne policje, których nazw nie wymieniam, zresztą powszechnie wszystkim znanych z terroru w totalitarnych społeczeństwach. Oj przydałyby by się takie bojówki do ochrony ryjów przy korycie, a wtedy coś zawsze takiemu ryjowi może skapnąć na ziemię, to i korzyść wielka.
  A takich Kumendantów, to w demokratycznym społeczeństwie powinno się ścigać, wystarczy za takie pomysły! Pewnie miał coś wspólnego albo z ZOMO albo z ORMO, skoro takie idee mu się we łbie lęgną.
  A to i tak nic nie da, bo bandziory maja taką broń, jaką chcą mieć i to bez łaski jakiejkolwiek policji, w Polsce także.
  Na koniec pytanie retoryczne - dlaczego Policję i jej mocodawców tak przeraża demokratyczne i wolne polskie Społeczeństwo?
 • ~dan
  (2014-11-13 12:21)
  policja zmierza ku PRL w PRL nie bylo na nich prawa to byly swiete krowy Klamstwem jakim poslugiwali sie sady kolegia zasadzaly wyroki bez jakiegokolwiek sprawdzania czy te klamstwa sa wiarygodne Nie wolno dopuscic aby na ich klamstwach dokonywala sie spawiedliwosc
 • ~milicjant czy policjant tez klamie
  (2014-11-13 12:03)
  nie wolno dopuscic aby wrocily czasy sprawiedliwosci milicji PRL ze co nagryzmolil milicjant to byly swiete slowa i kolegium ferowalo wyroki Znam sytuacje ze kelnerka dopisywala do rachunkow pijacych gosci w restauracji jesli ci zwracali jej uwage dzwonila po policje nie bylo zadnego tlumaczenia facet trafial do izby wytrzezwien a pozniej na kolegium Nie wiem czy byla na ich uslugach w kazdym badzrazie za lta licha pensyjke ta stara panna wybudowala pokazny dom.
 • ~rex
  (2014-11-13 11:30)
  jakm za PRL jak teraz posluguje sie policja /podejrzany awanturowal sie uzywal wulgarnego slownictwa obrazal funkcjonariusza zniszczyl mundur interwentujacego funkcjonariusza/ takim klamliwym slownictwem oskarzano bogu niewinnego czlowieka ktorego dopadli