Miała być polskim F-16. Co stało się z Kobrą 2000?

| Aktualizacja:

Gdyby nie wlot powietrza na grzbiecie, projekt tego lekkiego samolotu szturmowego można by pomylić z F-16. Mimo że wyróżniał się skuteczną geometrią i miał doskonałe wyniki w tunelu aerodynamicznym, prace nad samolotem przerwano.

wróć do artykułu
  • ~Mysle wiec jestem
    (2014-05-12 15:06)
    Polakom nie wolno miec dobrego uzbrojenia. Niemcy i Rosja tego pilnuja, a sprzedajny rzad wykonuje co oni kaza.
  • ~PAWELOC
    (2013-02-22 23:25)
    WIELKI BRAT ZABRONIŁ SWOJE NAM WEPCHALI ZA MILIARDY DOLCÓW
  • ~Cezary
    (2013-02-24 16:08)
    SAMOLOT SZTURMOWY TO NIE SAMOLOT WIELOZADANIOWY [jak f16]. To nie sa porownywalne samoloty - Inne cele, inne parametry, wiec skonczcie wypisywac te brednie wywolane debilnym porownaniem redaktorskim w tytule.
  • ~cd
    (2013-02-22 18:30)
    COŚCIE ZROBILI Z MOJĄ OJCZYZNĄ!!! KRZYCZAŁ JAN PAWEŁ II - KRÓTKO PO TYCH SŁOWACH GO ONIEMILI A NASTEPNIE PRZY POMOCY FAŁSZYWYCH JEZUITÓW ZAGFŁODZILI.
  • ~glews
    (2014-04-23 14:20)
    Niestety POlacy zawsze marnowali swoje szanse, chociaż nasi inżynierowie bili na głowę niemieckich czy rosyjskich. Kiedy prof. gen. Kaliski zbudował profesjonalny projekt "wojen gwiezdnych" oparty o lasery wielkiego zasięgu instalowane w przestrzeni kosmicznej zaraz go nasi "priatele" uciszyli! Oj niewielki wypadek! Ruscy zawsze się nas bali, za nieobliczalność, bohaterstwo porównywalne do ich straceńczego parcia naprzód!
  • ~radek
    (2013-02-24 13:27)
    F16 zasięg 3200km, prędkość ok. 2 machów ... nie ma z czym porównywać :)
  • ~jeszcze normalny
    (2013-02-22 18:52)
    kobra byla z tektuty i z plastiku ... poszla do tunelu a ze byla oplywowa bylo fantastycznie , tak jak i z wieloma modelami aut ,hahahaa... ale cos wyprodukowac i uzytkowac i na tym zarabiac to juz zupelnie inna bajka!!!
  • ~pawel
    (2013-02-22 22:37)
    poddźwiękowy samolot bojowy na przełom wieków-niezły żart
  • ~kozak
    (2013-02-24 02:20)
    Bo trzeba było kupić F-16
  • ~Real
    (2013-02-22 14:38)
    Ożarowska firma WB Electronics poinformowała o zawarciu kontraktu na dostawę 12 zestawów samolotów bezzałogowych FlyEye dla WP. Polska myśl lotnicza się rozwijała w czasach kiedy samoloty robiono z drewna, płótna i dykty. Teraz to tylko marzenia nawiedzonych. Szpitla w Łodzi 38 lat budowany i nie mozna ukonczyć.
  • ~Alek
    (2013-02-22 13:19)
    znam te cudowne produkty genialnej
    polskiej mysli technicznej. syrena sport
    i tak dalej
  • ~jeneral Kaczynski
    (2016-04-15 12:19)
    Gajowy strzelil ze swej flinty i dal znak do ataku.. Pis-matolki ruszyly do boju na moskala
  • ~wojak
    (2013-02-23 08:17)
    Wszystko dobrze , ale co to za zasięg 400 km
  • ~korweta Gawron
    (2013-02-23 08:45)
    Ktoś pomylił wprowadzenie w Polsce do produkcji samolotu myśliwskiego, wówczas iii generacji z nowym modelem Ursusa. I co z tego, że powstał model, ile takich projektów powstaje w państwach potentatach w produkcji lotniczej i nie są one wprowadzane do produkcji. W Polsce od razu każdy projektant uważa, że jego model musi być wdrożony. Absurd.
  • ~Bibilijny
    (2013-02-23 12:15)
    ~wojak 2013-02-23 08:17

    jak zwykle pomylono i zasięg i prędkość
  • ~Jurek
    (2016-05-10 16:32)
    Jezeli byl taki letki to mogl przewozic tylko ulotki a I to na biblijnym papierze.
  • ~EX SZTURMOWIEC
    (2013-02-28 22:48)
    SZTURMOWY O RASOWEJ LINI AERODYNAMICZNEJ !!! PORÓWNAJCIE Z KOSZMARNYMI A-10 CZY SU 25 A DOPIERO ********** GŁUPOTY CO DO EFÓW TO GDZIE JEST JAKIEKOLWIEK SZCZĄTKOWE OPANCERZENIE WASZEGO BOGA WOJNY SERI F?? TO I Z DZIADKA KAŁACHA MOŻNA ZDJĄĆ Z NIEBA SZANSA WYŻYCIA NAD FRONTEM WALKI JEST MINIMALNA
  • ~bibi
    (2013-02-22 21:49)
    uziemił go leszek miller, kupił od USmanów nieloty F16
  • ~gsy6bc
    (2013-02-24 15:53)
    Co wy piepszycie Polski nigdy by nie było stać na produkcje takiego samolotu to trzeba mieć nowoczesne hale komponenty taka zaawansowaną techologie musieli by amerykanie w to wejść pozatym nikt by od nas ich nie kupił nawet Indie nie chciały od nas czołgów ,,twardy,, my nawet niejesteśmy w stanie mieć własnego rodzimego samochodu tylko obce marki wszystko a co dopiero myśliwiec
  • ~ikar
    (2013-02-22 12:28)
    Komiksy bierzemy za rzeczywistość. Zanim wzbiłby się pierwszy prototyp koszt przekroczyłby barierę dźwięku. Niby co on maiłby robić w naszym lotnictwie? Jako myśliwiec czy następca SU-22. A zagranicę nie sprzedalibyśmy ani jednego egzemplarza.