Miała być polskim F-16. Co stało się z Kobrą 2000?

| Aktualizacja:

Gdyby nie wlot powietrza na grzbiecie, projekt tego lekkiego samolotu szturmowego można by pomylić z F-16. Mimo że wyróżniał się skuteczną geometrią i miał doskonałe wyniki w tunelu aerodynamicznym, prace nad samolotem przerwano.

wróć do artykułu
  • ~Kazmierz
    (2013-02-22 10:16)
    - Coscie skvrwysyny uczynili z tą krainą -
    najpierw ruski tera amerykanski skvrwiel
  • ~ZORRO5
    (2013-02-22 10:32)
    TO JEST ROZWINIĘCIE " SKORPIONA " ; UNOWOCZEŚNIONY NAPĘD NA GAZ GŁUPKOWY ; NO I UZBROJENIE : KUSZA I DWIE PROCE
  • ~andrzejto
    (2013-02-22 12:24)
    Kazimierz, a może sam sobie spójrz w oczy w lusterko i powiedz: Co ja pozwoliłem zrobić. Najlepiej to siedzieć na dupie i płakać jacy to jestesmy nieszczęśliwi...
  • ~ikar
    (2013-02-22 12:28)
    Komiksy bierzemy za rzeczywistość. Zanim wzbiłby się pierwszy prototyp koszt przekroczyłby barierę dźwięku. Niby co on maiłby robić w naszym lotnictwie? Jako myśliwiec czy następca SU-22. A zagranicę nie sprzedalibyśmy ani jednego egzemplarza.
  • ~frat
    (2013-02-22 12:30)
    Kolejna polska myśl wyklepana w stodole.
  • ~ase
    (2013-02-22 12:42)
    Ten pomysł kojarzy mi się jakoś z losem najdroższej krypy - korwetą Gawron
  • ~Alek
    (2013-02-22 13:19)
    znam te cudowne produkty genialnej
    polskiej mysli technicznej. syrena sport
    i tak dalej
  • ~Matu
    (2013-02-22 13:29)
    Zasięg 400 km? Z Gdańska do Bydgoszczy i z powrotem?
  • ~tyl
    (2013-02-22 13:32)
    nasi wola kupic stara konstrujcje barachla ktore sie psuje niz rozwijac polska mysl techniczna i doskonalic ja.Wczesniej musielismy kupowac u ruskow teraz sie dziwie ze znowu musimy kupowac.
  • ~Real
    (2013-02-22 14:38)
    Ożarowska firma WB Electronics poinformowała o zawarciu kontraktu na dostawę 12 zestawów samolotów bezzałogowych FlyEye dla WP. Polska myśl lotnicza się rozwijała w czasach kiedy samoloty robiono z drewna, płótna i dykty. Teraz to tylko marzenia nawiedzonych. Szpitla w Łodzi 38 lat budowany i nie mozna ukonczyć.
  • ~Rodryg
    (2013-02-22 17:36)
    Konstruować ,sprawdzać,testować w ścislej tajemnicy,a po wyprodukowaniu partii wprowadzić do eksploatacji. Trzeba mieć jakąś własną maszynę porównywalną z innymi na świecie,a może lepszą...Nie trzeba o tym "trąbić " dokoła. Każda armia musi mieć jakieś swoje tajemnice.
  • ~ddf
    (2013-02-22 17:37)
    za dużo cwaniaków liczyło na łapówy przy kontraktach z obcymi
  • ~cd
    (2013-02-22 18:30)
    COŚCIE ZROBILI Z MOJĄ OJCZYZNĄ!!! KRZYCZAŁ JAN PAWEŁ II - KRÓTKO PO TYCH SŁOWACH GO ONIEMILI A NASTEPNIE PRZY POMOCY FAŁSZYWYCH JEZUITÓW ZAGFŁODZILI.
  • ~cd
    (2013-02-22 18:32)
    JESZCZE DZISIAJ BĘDZIE NOWOCZESNYM PO ZMODERNIZOWANIU ELEKTRONIKI - NATYCHMIAST ROZPOCZĄĆ PRODUKCJĘ A NIE KUPOWAĆ PRZESTARZAŁY ZŁOM.
  • ~jeszcze normalny
    (2013-02-22 18:52)
    kobra byla z tektuty i z plastiku ... poszla do tunelu a ze byla oplywowa bylo fantastycznie , tak jak i z wieloma modelami aut ,hahahaa... ale cos wyprodukowac i uzytkowac i na tym zarabiac to juz zupelnie inna bajka!!!
  • ~bibi
    (2013-02-22 21:49)
    uziemił go leszek miller, kupił od USmanów nieloty F16
  • ~pawel
    (2013-02-22 22:37)
    poddźwiękowy samolot bojowy na przełom wieków-niezły żart
  • ~PAWELOC
    (2013-02-22 23:25)
    WIELKI BRAT ZABRONIŁ SWOJE NAM WEPCHALI ZA MILIARDY DOLCÓW
  • ~wicek
    (2013-02-23 01:43)
    TRZEBA BYLO W KRYMINALNY SPOSOB WYPROWADZC MILIARDY DOLAROW Z POLSKI NA ZAKUP AMERYKANSKIEGO ZLOMU F-16 GLOWNYM WYKONAWCA BYL NIEJAKI KOMOROWSKI ! ALKTUALNIE POZAL SIE BOZE PSEUDOPREZYDENT !
  • ~wojak
    (2013-02-23 08:17)
    Wszystko dobrze , ale co to za zasięg 400 km