Niegasnące zapałki

W przeciwieństwie do zwykłych zapałek, te pokryto warstwą wosku, dzięki czemu są odporne na wilgoć i zamoczenie. Są także nieco droższe (kosztują ok. 6 dolarów ), jednak producent daje gwarancję, że zapalą się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Testowano je przy silnym wietrze, w trakcie burzy, a nawet w środowisku pozbawionym dostępu tlenu… Nigdy nie zawiodły. Zobaczcie sami!


http://youtu.be/a8BY6AbHL9w


MicroAir Vehicle

Obiekty latające rozmiarów mikro to przyszłość wojska, ale nie tylko. Ich rozwój wspiera także sektor przedsiębiorstw prywatnych i instytuty naukowe. Te nowoczesne statki powietrzne mogą mieć rozmiary nie przekraczające 15 cm, są zdalnie sterowane i umożliwiają obserwację w warunkach niebezpiecznych oraz wspomagają akcje szpiegowskie. MAV to także hobby o rosnącej popularności. Fani robotyki z całego świata wystawiają swoje autorskie konstrukcje w konkursach. Wehikuł, który obejrzycie na filmie waży mniej niż pół kilograma, konstrukcja jest inspirowana naukami przyrodniczymi i zaawansowanymi technologiami lotniczymi.

http://youtu.be/T8FBDFJ1cbk

Shredder – gąsienicowa deskorolka

Konstruktor tej niezwykłej deskorolki zaadaptowanej do warunków poligonu to Ben Gulak. Autor nazywa pojazd „ruchomą platformą pierwszej reakcji”. Po raz pierwszy wynalazek zaprezentowano podczas Konferencji Pojazdów Wojskowych w Detroit. Jeśli przyjmie się jako coś więcej niż tylko garnizonowa rozrywka z pewnością będzie świetną alternatywa dla quadów np. podczas akcji ratunkowych lub patrolowania.

http://youtu.be/hh2nLWYnxkM


Egzoszkiele - żołnierza zrobi cyborga

Żołnierz wyposażony w to urządzenie jest w stanie udźwignąć o 40 kg więcej. Egzoszkielet zwiększa siłę nóg, dzięki czemu znakomicie nadaje się nie tylko dla piechoty, ale również dla ludzi niepełnosprawnych. Koszty zakupu jednego takiego gadżetu idą w setki tysięcy dolarów.


http://youtu.be/SPbjh9aDNW0