Dwunastokilogramowa bomba ćwiczebna BDU - 33 używana była w szkoleniu poligonowym na samolocie F-16. Na aukcję trafiła w formie rekina z lotniczą szachownicą na ogonie.

Bomba jest jednym z wielu przedmiotów wystawionych na licytację zorganizowaną przez 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego oraz Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa Wojskowego "Krzesiny". Jak powiedziała w środę PAP Life rzecznik prasowy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego Marlena Bielewicz, kupiony przedmiot będzie świetnie wyglądał na biurku każdego miłośnika militariów.

Dochód z aukcji trafi na rehabilitację byłego pilota Sił Powietrznych chorującego na stwardnienie rozsiane. Wcześniej był on dowódcą klucza lotniczego i pilotem samolotu myśliwskiego MiG-21 i MiG-29 w 41 eskadrze lotnictwa taktycznego w Malborku.

Aukcje zorganizowano w ramach święta 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Do sprzedaży trafiło kilkadziesiąt przedmiotów. Są to m.in. albumy o lotnictwie, odznaki, koszulki, mundur polowy, model F-16. Ostatnie aukcje kończą się za cztery dni.

Internauci kupili już wizyty w bazach lotniczych w Krzesinach - za ponad 3,5 tys., oraz w Łasku za blisko 3 tys. Sprzedany został też kombinezon pilota.