TDI KRISS Super V XSMG – karabin maszynowy
(kaliber .45, 4,5 tys. pocisków na minutę)

Nazwa tego karabinu pochodzi od indonezyjskiego miecza, którym wojownicy byli w stanie przeciąć wroga na pół. Na czym polega innowacyjność tej broni? KRISS V XSMG to karabin w pełni zautomatyzowany, wyposażony w mechanizm błyskawicznego przeładowywania oraz niespotykany dotąd mechanizm spustowy, który m.in. przyczynia się do znacznego zmniejszenia odrzutu po wystrzale. Zaawansowanie technologiczne tej broni i niezwykła szybkość jej działania dają dużą przewagę na polu walki.

http://youtu.be/cr9pdNlvlkc


Corner Shot
(kaliber 45)

Główną zaletą tej broni jest możliwość oddania strzału zza osłony, bez ujawniania swojej pozycji. Przednią część broni można regulować w zakresie 60 stopni. Posiada ona 2 wbudowane kamery o wysokiej rozdzielczości oraz 2,5 calowy, kolorowy monitor. Zapewnia to szerokie pole obserwacji zarówno w nocy jak i w dzień, a duży zoom gwarantuje precyzję każdego strzału oraz zwiększa bezpieczeństwo żołnierza. Corner Shot istnieje w wersjach obsługujących 40 mm granaty, ładunki gazowe i ogłuszające.

http://youtu.be/RTCHy28q960


CheyTac Intervention M-200 - Karabin snajperski
(kaliber 10,4 mm, magazynek na 7 nabojów)

Konstruktorem tej broni jest Randy Kobzeff z amerykańskiej firmy CheyTac LLC. Według gwarancji firmy, ten karabin wyborowy zapewnia celny strzał z odległości nawet 2,5 km! Niezależne testy stwierdziły, że jego skuteczność jest nieco mniejsza (ok. 2200-2250m) jednak mimo to, zasługuje on na miejsce w rankingu najlepszych broni palnych. Jaką przewagę nad wrogiem daje M-200? Snajper zabija wroga nie będąc w jego zasięgu, po czym może bez problemu się ewakuować. Co najważniejsze – działanie karabinu kontrolowane jest przez komputer. Dedykowane oprogramowanie dostosowuje parametry strzału do warunków atmosferycznych. Dodatkowo snajper może korzystać z lunety i laserowego naprowadzania.

http://youtu.be/9DTLsgCH0ys


FMG-9 – pistolet maszynowy
(Folding Mashine Gun – składany karabin maszynowy)

Został zaprojektowany przez firmę Magpul Industries, a po raz pierwszy zaprezentowano go w 2008 roku w Las Vegas. Składa się on w dużej mierze z części pistoletu maszynowego Glock 18. Jest gotowy do strzału zaraz po rozłożeniu trwającym dosłownie ułamek sekundy. Warto wspomnieć że przed rozłożeniem pistoletjest… latarką.

http://youtu.be/sq2YnexkdUw


SAR-21 – karabin automatyczny

(kaliber 5,56 mm, magazynek na 30 nabojów)

Jest częścią uzbrojenia armii singapurskiej. SAR-21 wyposażony został w celownik optyczny (powiększenie 1.5) oraz laserowywskaźnik. Strzela zarówno ogniem pojedynczym jak i seriami. Jego konserwacja nie przysparza żołnierzowi problemów, poza tym jest tani i produkowany z wielką precyzją.

http://youtu.be/6B93C8o4_aQ