Switchblade - bezgłośny, zabójczy dron

| Aktualizacja:

W ostatniej dekadzie byliśmy świadkami wzrostu militarnego wykorzystania bezzałogowych statków latających. Jest to jeden z bezpośrednich skutków wojen w Iraku i Afganistanie. UAV (Unmanned Aerial Vehicle) może być zastosowany jako idealne narzędzie zwiadowcze lub też do monitorowania pola walki. Uzbrojone w pociski rakietowe, między innymi popularne AGM-114 Hellfire, bywają też niezwykle skutecznymi i śmiercionośnymi narzędziami walki.

wróć do artykułu
 • ~mskj1963
  (2011-11-27 18:50)
  po co oni są potrzebni .usa banda złodziei i morderców , dzięki temu będą twierdzić że mają czyste ręce.
 • ~hihi
  (2011-10-09 11:37)
  Na koniec poleci głowica ubojowa która ubije wrogie bydło na wrogim pastwisku :)
 • ~:))))))))))))
  (2011-10-09 11:27)
  A potem nadleci głowica opojowa i strzeli lufę za zdrowie denata :)))))))))))))
 • ~eech pismaki
  (2011-10-09 08:48)
  "W tym czasie zostaje uzbrojona niewielkich rozmiarów głowica obojowa. "

  Extra, nie dość że zneutralizuje cel to jeszcze zagra marsza żałobnego :)))
 • ~Agni
  (2011-10-09 01:10)
  wyluzuj, morderco.
 • ~annastasia
  (2011-10-08 23:09)
  Już są narzędziem do skrytobójczego mordowania przez amerykanców i ich syjonistycznych sojuszników, polowania na ludzi na całym świecie, bezkarnego polowania i skrytobójczego mordowania bez sądu osób uznanych przez tajne służby specjalne uSA i Izraela za wrogów tych państw. Ponoć amerykance zabili Ben Ladena ale zanim do tego doszło to wymordowali wielu niewinnych ludzi. często całe wioski ginęły od ciężkich bombardowan bo satelita czy jakiś samolot z tych Unmanned Aerial Vehicle przuważył brodacza z kałachem a tam każdy ma brode i każdy nosi kałacha, który tam tańszy niz u nas 2 paczki dobrych papierosów, broda i kałach to tam nie zadne mecyje tylko atrybut męskości. Ben Ladena amerykance przedstawiaja jako brodatego dziada a to bogaty facet, z bogatego rodu, kilka fkultetów ukończone, przez co najmniej 13 lat był współpracownikiem CIA, dopóki tłukł sowiecki sałdatów w afganie był przecie, wieloletnim przyjacielem domu rodziny Busha, te bunkry , wykute w skalach co je potem amerykance najcieższymi bombami niszczyli to przecie Ben Laden z pomocą amerykanskich ekspertów wybudował. Al-kaide też stworzył przy pomocy niektórych agend amerykanskich m.inn. oczywiście CIA, ich instruktorzy szkolili członków al-kaidy, zbroili. Wszystko było cacy ale po tym jak Ben Laden pogonił sowietów z afgana nie chciał tam tez amerykanców i od tego czasu jako bardzo be stał się wrogiem nr 1, zaczęli polować na niego a on na nich, kto nie wierzy w to co pisze niech popyta polskiego Mudżahedina Radka on w afganie był, znał i ben Ladena i jego żołnierzy, sowietów własnoręcznie tłukł. Polscy żołnierze nie pierwszy raz sa w afganie ich starsi koledzy pomagali sowietom bić afganów tylko to było tajne ale ja takich ludzi znam, bo niektórzy prezyli i żyja do dzis.
 • ~Maks
  (2011-10-08 14:58)
  Gdyby nie bylo Hiroshimy i Nagasaki byloby miliony zabitych Japonczykow i setki tysiecy amerykanskich zolnierzy. Inwazja bylaby konieczna, a ta przynioslaby nieobliczalne straty. Te dwie eksplozje pokazuja nawet tym zwolennikom uzycia tej broni jakie sa efekty. Do dnia dzisiejszego nikt sie nie pokusil jej uzycia. Hiroshimy by nie bylo bez ataku na Pearl Harbor.
 • ~cool observer
  (2011-10-08 14:45)
  Dronami może też zainteresować się Al Kaida, Hezbollah, Hamas etc. A wówczas może być nieciekawie, w samych USA również!
 • ~Nakayama
  (2011-10-08 11:44)
  "uniknięcie niepotrzebnych ofiar wśród ludności cywilnej"

  z Hiroszimy i Nagasaki wiemy, że ofiary cywilne Armii USA są zawsze potrzebnymi ofiarami. Dla dobra ludzkości, pokoju i demokracji.