Powstanie supernowoczesna fabryka broni

Stary zakład radomskiego Łucznika pamięta czasy jeszcze sprzed II wojny światowej. Przez dziesiątki lat spółka nie miała szans na samodzielne wypracowanie środków na wybudowanie nowego. W końcu do projektu udało się przekonać Agencję Rozwoju Przemysłu, która zarządza położoną nieopodal starego zakładu podstrefą Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

wróć do artykułu
  • ~igorek
    (2011-10-07 10:24)
    a reszta ludzi musi placic podatki za dzialalnosc...
  • ~andrzejto
    (2011-10-07 15:02)
    Może by wznowili podukcję VIS-a. W USA ten pistolet jest wysoko ceniony jako klasyk i pewnie by sporo tego tam sprzedali. U nas oczywiście nie, bo łatwiej wielbłądowi przejść przez uch igielne niż uczciwemu obywatelowi dostać pozwolenie na broń.
  • ~wizjoner
    (2011-10-07 16:12)
    Już to widzę. Modułowe proce. Rożne konfiguracje wymiennych uchwytów, widełek, gum i skórek. Modele de-lux z celownikiem optycznym, w zróżnicowanych kolorach i z grawerunkiem. Ekskluzywne z uchwytem z hebanowego drewna lub owiniętym skórą płaszczki. To będzie hit targów zbrojeniowych.
  • ~Ancymon
    (2011-10-07 18:07)
    VIS? a po co wojsku broń z lamusa?
  • ~zum
    (2011-10-07 18:23)
    i żeby obywatele jeszcze mogli beż przeszkód kupić
  • ~gość
    (2011-10-07 20:27)
    W tek branży liczą się na Świecie firmy z tradycjami, często sprzed II wojny.
  • ~kaktus
    (2011-10-07 22:04)
    To "wszystko" to dopiero "bedzie" - kiedys tam? Tak pewnie jak wiele rzeczy obiecywanych przed wyborami? Na pewno to bedzie zwiekszony dlug publicznu, bezrobocie, i wzrosnie "krzywa machlojek"! Co do innych rzeczy, to bylbym oszczedny w "gospodarowaniu wiara w cuda". Druga Japonia albo druga Illania tez juz byly?
  • ~EWA KOBY
    (2011-10-08 06:31)
    A NA KOGO PRZZNACZONA TA BRON CALY SWIAT POZEGNAL KALASZNIKI A W PL NIE - OBOK JEST BANK BISKUPOW TO CHYBA ONI TO FINANSUJA -CZESTUJA ICH KKREDYTEM PLUS ULGI PODATKOWE
  • ~m-53
    (2011-10-08 07:18)
    cyt.
    "Zeszły rok spółka zakończyła przychodami na poziomie 40 mln zł i zyskiem netto 0,5 mln zł. W tym roku wynik ma być podobny. Fabryka zatrudnia 345 osób."
    Śmiech na sali.
    na jednego zatrudnionego przypada
    - 116 tysięcy przychodu rocznie
    - 1450 złotych zysku rocznie.
  • ~J-23
    (2011-10-08 09:05)
    NIEMIEC SIE SMIAL GDY POLACY NA KONIACH WALCZYLI O LOS KRAJU -CZYZBY UFO ZACZELO W POLSCE PRACOWAC???!!!
  • ~Drzazga 101
    (2011-10-08 09:20)
    "...pamięta czasy jeszcze sprzed II wojny światowej"
    O Matko, mój nieżyjęcy ojciec tam pracował i opowiadał cuda o tej fabryce. Szkoda, że ją przenoszą w inne miejsce, zamiast wykorzystać istniejący "genius loci" i przysposobić stare mury do nowej produkcji. To tak, jakby przenieść Port Gdyński do Jelitkowa, albo co.
    Hej !-
  • ~sig9
    (2011-10-08 10:13)
    Smieszno-zalosne "osiagniecia" tej firmy po 1989 swidcza, ze ludzie zarzadzajacy ta firma to uzbrojeniowi ignoranci na dodatek bez pojecia o markietingu - pewnie wszyscy to kolesie politykow, ktorzy jeszcze niedawno hodowali swinki na jakiejs zabitej polskiej wiosce. Dla dobra podatnikow i wojska nalezy rozpedzic te bande i oddac kierownictwo firmy w rece fachowcow z doswiadczeniem w jednej z niemieckich firm zbrojeniowych.