Samsung Galaxy S to po pierwsze spory wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,1 cala (129,2 mm), z dużą jasnością i zagęszczeniem pikseli, przydatnym zwłaszcza podczas oglądania materiałów video. Porządny wyświetlacz to dziś standard w każdym nowym smartfonie, ale Galaxy S6-tka prezentuje się naprawdę dobrze. Efektu dopełniają szkło (Gorilla Glass 4) oraz metal, z których stworzono obudowę aparatu. Dostępna wersja Galaxy S6 Edge dodatkowo posiada zakrzywione boki. Smartfon dobrze leży w dłoni, jego dźwięki brzmią wyraźnie a całość zachęca do użytkowania. Testujmy zatem dalej.

Co znajduje się w środku?

Wnętrze modelu koreańskiego producenta skrywa ośmiordzeniowy procesor Exynos 7420, który obsługuje 64-bitową architekturę i jest wyposażony w ultraszybką pamięć LPDDR4 wraz z zaawansowanym procesorem graficznym. Do tego dochodzą 3 gigabajty pamięci RAM oraz najnowsza wersja systemu operacyjnego Google Android. Kolekcjonerzy aplikacji i namiętni gracze będą zadowoleni – wszystkie instalowane gry i ap-ki działają bez zarzutu. Jak długo? Samsung zapewnia, że wystarczy 10 minut bezprzewodowego ładowania telefonu, by działał on do czterech godzin. Jeśli jednak wybierzemy jakość filmu HD lub wyższą, aparat padnie już po dwóch godzinach oglądania (źródło: http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-s/SM-G920FZKAXEO). Uwaga – specjalną podkładkę do ładowania bez przewodu trzeba dokupić oddzielnie, nie jest dostarczana z zestawem podstawowym.

Robimy zdjęcia

Kiedy niespodziewanie stajemy się świadkami ważnego wydarzenia, Samsung Galaxy S6, dzięki swojemu usprawnionemu interfejsowi, pozwala na błyskawiczne (jedynie dwukrotne wciśnięcie przycisku) przejście do trybu aparatu fotograficznego. Jego obiektyw o dużej jasności F 1.9 dba o wysoką jakość uchwyconych kadrów. Zarówno przedni, jak i tylny aparat, w nowym modelu uzyskał wyższą rozdzielczość. Widać, że opcja robienia zdjęć stanowiła priorytet podczas unowocześniania wersji telefonu.

Szukamy minusów

Samsung Galaxy S6 nie został niestety wyposażony w slot MicroSD ani w wymienną baterię. O ile jednak zapewniony fabrycznie sposób ładowania telefonu jest bardzo sprawny i wystarczający, o tyle brak możliwości zwiększania pamięci może już przeszkadzać. Także czytnik linii papilarnych, choć bardzo wygodny dla użytkownika, działa z niewystarczającą czułością. To jednak stosunkowo niewielkie minusy w porównaniu z jedną poważną wadą, bowiem...

Cena aparatu nie jest dla każdego

Dostępne w Polsce modele Samsung Galaxy S6 kosztują obecnie średnio 2999 złotych (nieco taniej u operatorów sieci – np. 2639 zł w PLAY). To dość spora kwota i nie każdy miłośnik nowinek technologicznych zdobędzie się na jej wydanie.Czy warto kupić Galaxy S6-tkę? Trochę ponad miesiąc trwała sprzedaż na całym świecie pierwszych 10 milionów egzemplarzy tego telefonu. Poprzedni model – Galaxy S5 – osiągnął taki wynik po 25 dniach, a Galaxy S4 po 27 (źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/galaxy-s6-sprzedaje-sie-gorzej-od-poprzednikow.html). Przy ocenie wyników sprzedażowych należy jednak pamiętać o stale rosnącym nasyceniu rynku i fakcie, że kolejnym wersjom coraz trudniej zdobywać rzesze użytkowników. Podsumowując nasze badanie — Samsung Galaxy S6 udanie kontynuuje popularną serię smartfonów. To produkt dla osób zasobnych i ceniących sobie wysoką estetykę wykonania.