Xperia Z3

Najwięcej wiemy o Xperii Z3. Telefon ma mieć oficjalną premierę na wrześniowych targach IFA w Berlinie. Nowy model będzie od Z2 lżejszy i węższy. Do tego, wzorem LG G3, Z3 ma mieć ekran o rozdzielczości 1440x2560. Niestety na wyświetlaczu rewolucja się kończy - według portalu xperiablog.net, zamiast najmocniejszego mobilnego procesora, Snapdragon 805, dostaniemy jego słabszą wersję - 801.

iPhone 6

Premiera iPhone 6, jak donosi serwis macrumors.com, ma mieć miejsce we wrześniu. Smartfon Apple'a będzie prawdopodobnie dostępny w kilku rozmiarach - od olbrzymiego, 5,5"- smartfona, do mniejszych modeli o przekątnej ekranu 4,7 cala. Rozdzielczość ekranu będzie mniejsza od Z3 i wyniesie 1704x906. Smartfon ma być cieńszy i lżejszy od poprzednika, a także dostanie optyczną stabilizację obrazu.

LG G3 Mini

Oficjalnych informacji o G3 Mini nie ma, jednak pojawiają się już pierwsze przecieki z Korei. Bloggerzy twierdzą, że "mniejszy" brat G3 będzie miał pięciocalowy ekran o rozdzielczości 720p i czterordzeniowy procesor o zegarze 1,3 GHz, a także aparat o matrycy 8MP. To oznacza, że LG wraca do starych praktyk producentów sprzętu, że telefon oznaczany jako "mini" musi mieć dużo gorsze podzespoły od większych braci.

LG Flex 2

Flex był interesującym modelem - telefon z wygiętym ekranem i samonaprawiającą się obudową miał wszelkie zadatki, by stać się hitem. Niestety, słaby ekran i dość przeciętny aparat sprawił, że nie miał szans nawiązania walki z najlepszymi produktami konkurencji. LG wzięło sobie zarzuty do serca i inżynierowie mają już gotowy nowy produkt. Flex 2, jak twierdzi blogger evleaks, ma pojawić się w sklepach na początku 2015. Więcej nic o nim nie wiadomo.

HTC M9

Gdy HTC skasowało model M8 Prime, wielu fanów marki poczuło się rozczarowanych. Okazało się jednak, że prace nad zmodyfikowaną M8 przerwano, bo koncern szykuje całkowicie nową odsłonę flagowego smartfona. M9 i jego większy brat M9 Prime, ma być wodoodpornym smartfonem, napędzanym najmocniejszym układem Qualcomma - Snapdragon 805. Premiera smartfona to pierwszy kwartał przyszłego roku.

Galaxy S6

To ostatnia z premier, na którą czekają fani nowoczesnych technologii. Jednocześnie jednak, na S6 trzeba będzie poczekać najdłużej. Jako, że S5 zaprezentowano w kwietniu tego roku, to na jego następcę trzeba będzie poczekać do wiosny przyszłego roku. O S6 pojawiają się najdziksze plotki - ponoć może mieć wyginany ekran, do tego jego sercem będzie ośmiordzeniowy procesor.