Spędzamy życie na dzieleniu się z innymi i łączeniem z ludźmi - mówił na konferencji prasowej Mark Zuckerberg. Telefony powinny być więc stworzone dla ludzi, nie aplikacji - dodał. Nie tworzymy telefonu, ani systemu operacyjnego, ale to co robimy to więcej niż aplikacja - wyjaśniał. Nowa wersja Facebooka - Home, całkowicie bowiem zmienia wygląd androidowych telefonów. Zarówno główny ekran, jak i ekran blokady będą całkowicie zintegrowane z portalem społecznościowym. Dopiero niżej, pod głównym ekranem aplikacji znajdziemy folder, w którym będą nasze pozostałe aplikacje.

Wiadomości, które będzie można wysyłać przez nowy interface będą albo pojawiać się u nadawcy jako SMSy, albo jako wiadomości Facebooka - zależeć to będzie od tego, z jakich usług korzysta.

Twórca Facebooka, razem z HTC przygotował też specjalny model telefonu, opartego na Androidzie, który pierwszy będzie wykorzystywał nowy interface - HTC First. Telefon powinien pojawić się zarówno w Stanach, jak i Europie. Co z innymi smartfonami? Facebook Home można ściągnąć będzie na Galaxy S3, HTC One X, S4 i HTC One. O innych telefonach, czy też wersji na tablety można będzie tylko pomarzyć - wyjaśnia "Daily Telegraph"

Czy Facebook Home będzie dostępny na inne platformy? To raczej mało prawdopodobne - konstrukcja Home wyklucza pracę na systemach, które nie są tak otwarte, jak Android.