Warszawa

Najniebezpieczniejsze sporty ekstremalne: Cliff jumping

25 października 2011, 18:45
Obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie w dyscyplinie ekstremalnych skoków do wody jest Kolumbijczyk Orlando Duque.
Obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie w dyscyplinie ekstremalnych skoków do wody jest Kolumbijczyk Orlando Duque. / AP / RETO ALBERTALLI
Cliff jumping (cliff diving) to czołówka najbardziej ryzykownych sportów ekstremalnych. Zawodnicy skaczą z wysokości około 30 metrów, przy czym osiągają zawrotną prędkość nawet do 100 km/h. Najciekawsze, że nie zawsze chodzi tylko o skok do wody w warunkach naturalnych (klify, skały, mosty). W ciągu zaledwie trzech sekund lotu, ryzykanci wykonują serię ewolucji - salt, śrub i obrotów. Zdjęcia wywołują dreszcze!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Tematy:
cliff diving cliff jumping sporty ekstremalne

Powiązane

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • DinX
    2011-11-02 12:20:12
    Ze szwagrem tak zawsze po dobrej popojce mamy. Chlamy do 4, a potem walimy na dyńki do "miedziaka", na otrzeźwienie, bo jak potem trzeba grzać 180 po A4 do roboty - to nie ma miejsca na obsuw.
    0

Zobacz więcej