Krzysztof Kolanus z Częstochowy, startujący w cyklu Red Bull Cliff Diving zajął trzecie miejsce podczas 6 edycji w Bilbao (Hiszpania). Polak zdobył 460 pkt. i uplasował się za Silczenko z Rosji i Huntem z Wielkiej Brytanii, który na jedną edycję przed końcem sezonu zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu.

W klasyfikacji generalnej Kris awansował do czołowej 10 i zajmuje 9 miejsce z 309 punktami. Finałowe zawody odbędą się 18 października na Jukatanie (Meksyk).

Bycie na podium to niesamowite uczucie. Cała moja ciężka praca i wszystkie wyrzeczenia zostały wynagrodzone. To pierwszy raz, kiedy zaliczyłem wszystkie cztery skoki. Przeważnie dostawałem 9-tki, więc jestem bardzo zadowolony. Muszę popracować nad wybiciem i kto wie… Może w kolejnych zawodach będą to 10-tki! – cieszył się na podium Kris Kolanus, który zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami robi ciągłe postępy.

Zacząłem rok powoli. W USA miałem zły skok, po czym bardzo trudno było mi wrócić do walki dalszych zawodach w Irlandii. Ale teraz jestem w pełni pewny siebie – dodał.