Nik Wallenda chodzenie po linie trenuje od drugiego roku życia, dlatego brawurowe wyczyny ma we krwi. Kontynuuje sięgającą XVIII stulecia rodzinną tradycję, kiedy jego przodkowie zachwycali widzów w cyrkach w całych Austro-Węgrzech. Dziadek Nika, „Wielki” Karl Wallenda rozsławił nazwisko rodziny na całym świecie, podejmując się przez prawie 50 lat swojej kariery wielu karkołomnych wyzwań. Zginął w wieku 73 lat, przechodząc na linie rozpiętej pomiędzy dwoma budynkami w Portoryko. To jemu Nik zadedykuje przejście przez Wielki Kanion Kolorado.

Materiały Prasowe

Wnuk „Wielkiego Karla” w ciągu ostatnich lat dokonał wielu mrożących krew w żyłach wyczynów – w zeszłym roku, na oczach 6 milionów widzów przeszedł po linie nad wodospadem Niagara.

Przez kilkanaście lat swojej kariery pobił aż 6 rekordów Guinnessa, co czyni go najbardziej utytułowanym linoskoczkiem w dziejach. Stojące przed nim wyzwanie będzie jednak najtrudniejszym w jego życiu. Nikt dotychczas nie przeszedł po linie rozpiętej między brzegami Wielkiego Kanionu Kolorado. Przeciwnikiem Nika będzie nie tylko wywołująca zawrót głowy wysokość – prawie pół kilometra nad ziemią, więcej niż mierzy słynny wieżowiec Empire State Building - ale także pustynny upał oraz niezwykle silny w tej części USA wiatr.

Materiały Prasowe

Jest wiele specjalnych treningów, dzięki którym można przygotować się do tak trudnego wyzwania – mówi Nik Wallenda. Ćwiczę na zawieszonej nisko nad ziemią linie blisko mojego domu na Florydzie. Do treningu używam generatorów wiatru, które imitują trudne warunki atmosferyczne nad Kanionem Kolorado, dzięki temu będę gotowy nawet na największe podmuchy – przekonuje linoskoczek.

23 czerwca, kiedy Nik podejmie się wyzwania, na jego ciele będą zainstalowane 4 kamery, które zarejestrują każdy jego ruch. Dodatkowo, dwie kolejne będą na drążku do utrzymywania równowagi, dzięki czemu poczujemy się tak, jakbyśmy wraz z Nikiem znajdowali się na tej niesamowitej wysokości. Transmisja z tego szalonego wyczynu będzie pokazana w aż 219 państwach na całym świecie.

Materiały Prasowe

W Polsce wydarzenie będzie można obejrzeć na żywo w nocy z 23 na 24 czerwca o godz. 02.00 na kanale Discovery Channel.