Za najlepsze miejsce do nurkowania uchodzą Lofoty, jeden z najpiękniejszych regionów Norwegii. Moskenesstraumen to istny raj dla nurków z bogactwem krasnorostów, czystą wodą i masą ryb. Zimową atrakcją jest natomiast nurkowanie z orkami.

Różnorodność Norwegii pozwala na nurkowanie z prądem, w kanionach, oraz podziwianie ciekawych wraków statków zatopionych podczas II Wojny Światowej. Jeden z najsłynniejszych, Frankenwald, znajduje się na morskim dnie Gulen, na zachodnim wybrzeżu. Jest on doskonale zachowany, bo nienaruszony aż w 90 procentach. Co ciekawe, ma nawet zachowane maszty. Norweską stolicą nurkowania wrakowego jest jednak Narvik. Tu na dnie morza leżą liczne niemieckie, angielskie i norweskie wraki okrętów z 1940 roku.

Jedną z bardziej popularnych wśród nurków norweskich miejscowości jest Dalsoyra, położona na zachodnim wybrzeżu kraju u ujścia Sognefjordu. Znajduje się tu w pełni wyposażona baza nurkowa. Z kolei na północno-zachodnim wybrzeżu kraju, na wyspie Stromsholmen położone jest centrum sportów wodnych Stromsholmen Seasportcenter. Dojeżdża się tu słynną Drogą Atlantycką - systemem niezwykłych mostów łączących wyspy na oceanie.

Wśród fotografów podwodnego świata najbardziej popularny jest region Norwegii Centralnej. Na nurków czekają takie atrakcje jak lasy krasnorostów, możliwość złapania krabów i zbierania przegrzebek. Do Trondheimfjord nurkowie i biologowie z całego świata przyjeżdżają, aby podziwiać rzadkie głębinowe formy życia, takie jak chimery, rekiny i rafy koralowa na zaledwie 35 metrach poniżej poziomu morza.

Również na południu kraju znajdują się atrakcyjne miejsca, które zachwycą amatorów nurkowania. Szczególnie warte polecenia są fiordy ze zboczami gór pionowo opadającymi do wody.