Cruisery typu long to "przedłużone" rowery miejskie, z tym że nie dla efektu, a dla komfortu jazdy, która na nich jest czymś zupełnie wyjątkowym. Wygodna, wyprostowana pozycja, nieosiągalna na żadnym innym rowerze sprawia, że nawet długie przejażdżki nie obciążają kręgosłupa i rąk.

To nowe modele cruiserów, które dopiero pojawiają się na polskim rynku. Jesteśmy jak dotąd jedyną firmą, która prowadzi ich sprzedaż na terenie kraju. Moda oczywiście przyszła ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej z Kalifornii. Są to rowery miejskie, które wyrażają indywidualizm, wzbudzają zainteresowanie, a przede wszystkim są niezwykle wygodne - powiedział Bartosz Wypych z firmy Micano.

Jazda na takim rowerze może być przyjemnością nawet dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, gdyż ustawienie szerokiej ramy i odległość pedałów od siodełka roweru sprawiają, że użytkownik cały czas siedzi w pełni wyprostowanej pozycji.

Pedały umieszczone są z przodu, a nie pod siodełkiem i właśnie to zapewnia wyważoną postawę ciała podczas jazdy i odpowiednią pracę nóg. Kolejna rzecz, to ponad dwumetrowy łańcuch, a więc przekładnia jest bardziej wydajna. Dodatkowym atutem w niektórych modelach jest hamulec ręczny - dodał Bartosz Wypych.

Cruisery typu long oprócz wygody charakteryzuje także niepowtarzalny styl. Rowery mierzą ponad dwa metry długości, a kierownica przypomina kształtem kierownicę motorów typu chopper. Firma Micano obecnie ma w swojej ofercie dwa modele cruiserów typu long o inspirowanych krajem ich pochodzenia nazwach: Brooklyn i Manhattan. Cena może zaskakiwać, bo za tak oryginalny rower zapłacimy maksymalnie 2 tys. złotych