Wskoczył do wulkanu

Półwysep Kamczacki przyciąga najwytrawniejszych alpinistów. Chęć zdobycia jednego ze 160 wulkanów opanowała również umysł pewnego szalonego skydivera, który postanowił zdobyć Wulkan Mutnowski, jednak w nieco odmienny sposób. Valery Rozoj od 11 lat jest członkiem projektu Russian Extreme Project, a jego życiową pasją są skoki spadochronowe. Na filmie zobaczycie jak Rosjanin wyskakuje ze śmigłowca Mi-8 ubrany w wing suit, po czym wlatuje do jednego z najbardziej aktywnych wulkanów w regionie. Czasza spadochronu otwiera się dopiero po przekroczeniu linii krateru.


http://youtu.be/rqCNs-NRasc


Maniak kolejek

Freddy Nock to facet, który niechętnie podchodzi do korzystania z wyciągów i kolejek linowych w tradycyjnym rozumieniu. Zdecydowanie więcej frajdy sprawia mu spacer po kablu nośnym, zwłaszcza jeśli w trakcie tych karkołomnych eskapad nie ograniczają go jakiegokolwiek zabezpieczenia. Zobacz jak 46-letni Szwajcar spaceruje po stalowej linie zawieszonej 150 m nad ziemią.

http://youtu.be/XdRODaRAWv0

Rowerzysta, pasjonat prędkości

Markus „Max” Stoeckl jest wielkim pasjonatem rowerów, a tym co najbardziej lubi w dwóch kółkach jest... prędkość. Markus już dwukrotnie bił rekord świata rozpędzając rowery do zawrotnych prędkości nie tylko na ziemistym podłożu, ale i na śniegu. W 2007 roku osiągnął prędkość 210,4 km/h, a wiosną tego roku, zjeżdżając z nadal aktywnego wulkanu, pokonał granicę 164 km/h.

http://youtu.be/-uuJPh5UmgE


Ze śmiercią mu do twarzy

Od 1981 do 2010 zginęło co najmniej 158 miłośników B.A.S.E., a zgodnie z tym co pokazują statystyki 90 procent skoczków spadochronowych to ci, którzy mają za sobą wizytę w szpitalu. Biorąc pod uwagę obydwa wskaźniki, można by stwierdzić, że życie Julio Munoza wisi na włosku. Hiszpan jest miłośnikiem B.A.S.E. i pasjonatem motocykli. Na filmie zobaczycie wyczyn, którym z pewnością na długo zapisze się w Księdze Rekordów Guinnessa. Helikopter transportuje motor, rampę i śmiałka wraz z ekipą na szczyt Andów w Chile. Sportowiec rozpędza się, przejeżdża przez rampę po czym zeskakuje z motocykla i spada w przepaść. Naprawdę warto obejrzeć!


http://youtu.be/GNGkK3EwSo8