W ostatnim czasie pojawia się tutaj więcej ekip. Spowodowane jest to tym, że ta ponad stuletnia konstrukcja będzie w tym roku remontowana. Poszukiwacze mocnych wrażeń chcą przejść ten ekstremalnie niebezpieczny górski szlak jeszcze przed naprawą. Jak podaje Dailymail.co.uk pojawiają się już firmy, które organizują nieoficjalne wycieczki do tego niezwykłego miejsca.

Ścieżka Króla została zbudowana w 1905 roku dla pracowników dwóch elektrowni wodnych. Wówczas miała ułatwić podróżowanie. W 2000 roku szlak został zamknięty po śmierci dwójki alpinistów - spadli w przepaść, zginęli na miejscu.

Shutterstock

Pomimo, że konstrukcja jest bardzo prowizoryczna, wieluśmiałków decyduje się nie używać żadnego zabezpieczenia. Film prezentuje właśnie jedno z takich ryzykownych przejść: bez cięć, przeprawa od początku do końca. Zobacz koniecznie!

http://youtu.be/DQR3QRVmp44

Obecnie Hiszpanie rozpoczynają wielomilionowy projekt, którego celem jest przystosowanie szlaku do celów turystycznych. Przebudowabędzie trwała 3 lata i obejmie m.in. instalację barier i poręczy ochronnych oraz oświetlenia. Jeden ze wspinaczy na wieść o przebudowie szlaku skomentował to w następujący sposób: „Szkoda, że będą to naprawiać… Razem ze wszystkimi niedogodnościami usuną ze szlaku wieleemocji. Poza tym teraz można tędy przejść za darmo, a założę się, że potem będą kazali nam płacić!”