• Mateusz Malina
  Podczas XIII Basenowych Mistrzostw Polski we Freedivingu najlepszy polski nurek swobodny przepłynął pod wodą na jednym oddechu 285 m! Tego niesamowitego wyczynu Mateusz Malina dokonał w dyscyplinie dynamika w płetwach (DYN), a miejscem pierwszego rekordu świata ustanowionego w Polsce był najnowocześniejszy kompleks basenowy we wschodniej Polsce – Aqua Lublin.
 • Warsaw Spire
  1
  Ma 49 pięter i 220 metrów wysokości, a jego budowa trwała 3 lata… W Warszawie otwarto oficjalnie najwyższy biurowiec jaki powstał w ostatnich latach w Europie.
 • Siostry Ellie-Jean i Holly-Sue Coffey
  1
  Cieszą się większą popularnością niż niejedna czołowa surferka, choć na swoim koncie nie mają jeszcze żadnych spektakularnych osiągnięć… Siostry Ellie-Jean i Holly-Sue Coffey startują w zawodach surfingowych na całym świecie, a na swoim profilu w sieci udowadniają, że sportsmenki to niezwykle ponętne kobiety.
 • najdłuższy na świecie most przez morze
  W pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego w Hongkongu trwają prace budowlane przy konstrukcji najdłuższego na świecie mostu. Koszt całego projektu, zakładającego wybudowanie tunelu o długości 50 km oraz zespołu mostów nie jest znany. Zobacz zdjęcia!
 • Google Maps
  6
  1
  W galeriach niezwykłych zdjęć satelitarnych odnalezionych dzięki Google Maps, królują tajemnicze, symetryczne symbole. Nie brakuje także dotąd nieznanych obiektów wojskowych, czy gigantycznych budowli, jak np. największy na świecie basen w Chile... Zobacz koniecznie!
 • Włamywacz
  Do największej liczby włamań do mieszkań w 2015 roku doszło w województwie dolnośląskim. Pieniądze, zegarki, komputery to tylko niektóre z najpopularniejszych przedmiotów, które stały się łupami polskich włamywaczy. Eksperci z firmy Elephant sprawdzili, co jeszcze w minionym roku cieszyło się szczególnym zainteresowanie złodziei i który region Polski jest najbezpieczniejszy.
 • Słaby mężczyzna trenuje boks
  3
  1
  Jeżeli zostaniesz napadnięty na ulicy, nie wołaj o pomoc, a raczej krzycz „pali się”, bo wtedy jest większa szansa, że ktoś przyjdzie z pomocą. Kobiety do obrony przed napastnikiem mogą wykorzystać np. paznokcie, biżuterię noszoną na palcach, klucze, dezodorant czy parasolkę – mówi instruktor sztuk walki Temistokles Teresiewicz.
 • Grüner See
  8
  Każdego roku, woda z topniejącego w górach śniegu, zalewa okoliczne tereny tworząc raj dla miłośników nurkowania. Niezwykłe zdjęcia z podwodnego parku w Austrii (Tragoess) nakręcił nurek Marc Henauer. Zobacz galerię!
 • Morning Glory
  2
  Pogoda zaskakuje nie tylko skrajnie niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi, ale także tymi, od których trudno oderwać oczy. Część z nich prawie nigdy nie występuje na naszej szerokości geograficznej. Zobacz pierwszą odsłonę galerii zdumiewających zjawisk atmosferycznych!
 • Spadochroniarz
  Jakiś czas temu internet zachwycał się wyczynem Travisa Pastrany, wielokrotnego mistrza sportów motocyklowych, który wyskoczył z lecącego samolotu bez spadochronu . Nagranie zaimponowało maniakom skydivingu... Oto kolejny dzielny naśladowca!
 • Subwing
  Subwing to idealny gadżet dla tych, którym tradycyjne nurkowanie z fajką już nie wystarcza. Norweski wynalazca Simon Sivertsen promuje swój nowy produkt. Oto zabawka, która już niebawem podbije egzotyczne kurorty!
 • Base jumping
  Elitarny, w pełni profesjonalny sport, w którym nie ma miejsca nawet na najmniejszy błąd. A jeśli już taki wystąpi nie ma czasu na zastanawianie się co dalej. Właściwie to tego czasu nie ma wcale.
 • zakupy

  Zakaz handlu w niedziele w 2019 roku. Kiedy sklepy będą zamknięte. KALENDARZ

 • Urna z prochami

  Zagraniczne media o pogrzebie Pawła Adamowicza: To morderstwo eksponuje pełną napięć atmosferę w częściach Europy Wschodniej

 • Witold Kołodziejski fot. Darek Golik

  Mazurek do szefa KRRiT: Oglądał Pan "Wiadomości" z dnia śmierci Adamowicza? Kołodziejski: Ech, oglądałem...

Zobacz więcej