Wystarczy przykleić go na ramieniu lub brzuchu, by zaledwie po kilku minutach odczuć satysfakcjonujący efekt jego działania i korzystać z niego nawet 10 godzin. Plaster dla mężczyzn to silna konkurencja dla viagry, którą należy zażyć około godziny przed stosunkiem. Dodatkowo nowy środek nie ma skutków ubocznych, takich jakie bywają odczuwalne po połknięciu niebieskiej tabletki, czyli ból głowy, niestrawność, zaburzenia widzenia, ból mięśni.

Mechanizm działania leku jest prosty. Plasterek zawiera substancję czynną, jaka znajduje się również w viagrze, czyli sildenafil, zamkniętą w mikroskopijnej kapsułce, która dzięki zastosowaniu nanotechnologii ma budowę ułatwiającą przeniknięcie przez skórę aż do krwiobiegu.

Plasterek nie rzuca się w oczy, gdyż jest wielkości zaledwie jednego centymetra kwadratowego i wykonany jest z cieniutkiej folii.

Nowy lek na potencję opracowali uczeni z King Abdulaziz University w Jeddah w Arabii Saudyjskiej wraz z naukowcami z Uniwersytetu Kairskiego w Egipcie. Działanie plasterka sprawdzili na szczurach, ale zapewniają, że podobnych efektów należy się spodziewać u ludzi.