W ciągu ostatnich kilku lat wśród Polaków znacząco wzrosła świadomość tego, że na jakość naszego życia seksualnego duży wpływ ma otwartość – rozumiana jako rozmowa o potrzebach i oczekiwaniach partnerów, jak również otwartość na nowe doznania. Jednym z efektów jest rosnąca popularność żeli intymnych. Ten niepozorny dodatek może w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na życie intymne wielu par – podkreśla Radosław Jerzy Utnik, seksuolog i psycholog współpracujący z marką Durex.

Nawilżanie potrzebne od zaraz

Żele nawilżające idealnie sprawdzają się podczas kontaktów seksualnych, gdy kobieta poprzez suchość w miejscach intymnych odczuwa znaczący dyskomfort. W takich sytuacjach niezastąpione okazują się substancje, które skutecznie nawilżają, nie powodując podrażnień, tak jak żel intymny Durex Play Perfect Glide. Ten lubrykant na bazie silikonu gwarantuje trzykrotnie dłuższe nawilżenie, a jego jedwabista konsystencja wywołuje przyjemne uczucie ciepła. Do wyboru są również żele intymne na bazie wody, np. Durex Play Żel Intymny Nawilżający. Niezwykle gładki i lekki żel w znacznym stopniu może podnieść komfort życia erotycznego.

Nawilżanie to bardzo osobista cecha kobiet. Warto obalić jeden z większych mitów dotyczących życia intymnego – poczucie suchości nie jest równoznaczne z brakiem pobudzenia. Spotyka się wiele przypadków, w których ilość śluzu bywa znikoma, czy to w pierwszych latach pożycia, czy to na skutek stosowania antykoncepcji hormonalnej –– mówi Radosław Jerzy Utnik.

Pobudzenie dla dwojga

Żele intymne z łatwością pomogą również podkręcić atmosferę w sypialni i cieszyć się jeszcze bardziej wyrazistymi przeżyciami podczas orgazmu. Niektóre z dostępnych produktów, np. Durex Play, rozgrzewają skórę podczas kontaktu i zapewniają cudowne nawilżenie i uwrażliwienie skóry, a także przyjemne ciepło w miejscu aplikacji.

Pragniecie jeszcze mocniejszych wrażeń? Wystarczy lekko podmuchać na miejsce z nałożonym żelem lub zaprosić do sypialni dodatkowe towarzystwo w postaci seksownych pończoch, wysokich obcasów, wibratora czy unikalnego duetu żeli dla niej i dla niego, Durex Lovers Connect. Zawiera on dwie nowe formuły – rozgrzewającą i chłodzącą, które połączone ze sobą zagwarantują prawdziwą eksplozję doznań.

Aromatyczny masaż

Żele nawilżające doskonale sprawdzą się także podczas gry wstępnej w formie… aromaterapii. Lubrykanty, oprócz tego, że stymulują, mogą mieć również działanie relaksacyjne, co oznacza, że doskonale nadają się do masażu nie tylko okolic intymnych, ale i całego ciała. Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na żele zawierające składniki zapachowe i smakowe, delikatnie pobudzające zmysły. Spośród licznych produktów można wybrać swoje ulubione, np. Durex Play 2w1 z uwodzicielskim ylang ylang, kojącym aloesem czy pobudzającą guaraną. Śmiało można wykorzystać je w domowej, erotycznej aromaterapii.