Planując spotkanie z osobą poznaną przez Internet malujemy oczami wyobraźni obraz danej osoby – jak wygląda i jaka jest w tzw. „realu”. Zastanawiamy się jakie będą tematy naszych rozmów, jak będziemy się czuli w towarzystwie kogoś, kogo zobaczymy pierwszy raz w życiu. MyDwoje.pl zapytało swoich użytkowników -„Na co zwracasz uwagę na pierwszym spotkaniu?”. Odpowiedzi w sondzie udzieliło ponad tysiąc singli. Aż 47% z nich w pierwszej kolejności zwraca uwagę na empatię partnera – to jak dana osoba na nie patrzy i czy potrafi słuchać (24%), oraz na to o czym mówi i w jaki sposób się wypowiada (23%).

Panowie cenią empatię jeszcze bardziej, niż panie (22% odpowiedzi pań, 27% odpowiedzi panów). Panie zaś swoją uwagę kierują na sposób formułowania myśli i tematykę rozmowy wybraną przez partnera (26% odpowiedzi pań, 16% odpowiedzi mężczyzn). Na kulturę osobistą zagłosowało 18% użytkowników, w tym 22% kobiet i 11% panów. Panowie również zdecydowanie uważniej będą przyglądali się potencjalnej partnerce – 10% z nich zwróci uwagę na strój (tylko 4% odpowiedzi pań), 8% na uśmiech (4% wskazań pań).

Materiały Prasowe

Tysiąc czterystu użytkowników MyDwoje.pl udzieliło odpowiedzi w drugiej sondzie „Co zniechęci Cię na pierwszej randce?”. 38% z nich odpowiedziało, że brak kultury osobistej jest kryterium, które definitywnie przekreśla chęć kontynuowania znajomości. Erotyczne przechwałki odstraszą na pierwszej randce 23% użytkowników, przy czym panie są na nie bardziej wyczulone - aż 27% ich odpowiedzi, w stosunku do 15% wskazań przez panów. Zaniedbane paznokcie lub włosy zajmują trzecie miejsce „czarnej listy” z 20% wskazań pań i 19% wskazań panów. Niewielkie różnice widoczne są przy kolejnych odpowiedziach z listy.

Kobiety nie lubią także skąpstwa potencjalnego partnera (10% odpowiedzi, tylko 3% odpowiedzi mężczyzn). Podobnie źle panowie reagują tylko na wiadomość o posiadaniu przez kobietę wielu kotów (9% odpowiedzi, przy 1% odpowiedzi pań). Zbyt duża ilość biżuterii na randce zniechęci 4% panów, natomiast 5% pań nie zaakceptuje tatuażu na ciele partnera.

W jaki więc sposób możemy zapewnić sobie zaproszenie na drugą randkę? Najważniejsza jest uwaga poświęcona partnerowi spotkania i atrakcyjna prezentacja słowna panów, a w przypadku panów – wizualna prezencja pań. Brak kultury i higieny oraz erotyczne przechwałki definitywnie zaś przekreślą szanse na kolejne spotkania.