Seks bez miłości? Być może. Jednak miłość bez seksu? Zdecydowanie nie. Mężczyźni i kobiety odpowiedzieli jednogłośnie: bez aktywnego życia seksualnego żaden związek nie ma przyszłości. Dla zdecydowanej większości zapytanych seks odgrywa ważną rolę w udanej relacji.

A co mówią osoby, dla których abstynencja seksualna nie stanowi problemu? Swoje doświadczenie w takim związku opisują jako uczucie wyjątkowego zaangażowania. Spośród 30% ankietowanych kobiet i mężczyzn, którzy byli w relacji bez seksu, ponad 72% pozostało z tą sama osobą dłużej niż rok. Jedynie 10% przyznało, że szukało „rekompensaty” seksualności w intymnej relacji z inną osobą niż partner.

Seks ważniejszy dla kobiet niż mężczyzn

Niespodziewany wynik: panie, które wzięły udział w ankiecie wydają się być bardziej niecierpliwe, jeśli chodzi o okres seksualnej abstynencji. Zaledwie 23% kobiet byłoby skłonnych dać partnerowi tyle czasu bez bliskości fizycznej, ile potrzebuje. Jeśli chodzi o mężczyzn, to wśród nich, co trzeci odpowiedział analogicznie.

Media

Podobnie sprawa wygląda przy pytaniu: czy wyobrażasz sobie bycie w związku, w którym oboje partnerzy deklarują obopólną i bezwzględna abstynencję seksualną? Dla 36% kobiet taki związek jest zdecydowanie nie do pomyślenia. W przypadku panów mniej, bo zaledwie 29% absolutnie nie wyobraża sobie udanej relacji bez seksu.

Jednak w jednej kwestii zarówno kobiety i mężczyźni są zgodni – jak często partnerzy powinni ze sobą sypiać, by ich związek był szczęśliwy? Większość ankietowanych, bo aż ponad 67% odpowiedziało: najlepiej kilka razy w tygodniu!

Dr Wiebke Neberich, psycholog współpracująca z eDarling, tak skomentowała wyniki ankiety: W dzisiejszym społeczeństwie, to raczej satysfakcjonujące życie seksualne wydaje się być koniecznością. Należy jednak pamiętać, że istnieje różnica pomiędzy zdrowym życiem seksualnym, a prowadzeniem aktywnego życia seksualnego, jedno nie musi iść parze z drugim. Wiele par z długoletnim stażem może często mieć udany związek bez potrzeby regularnego uprawiania seksu.

Źródło: www.edarling.pl/

Więcej w artykule:

http://www.edarling.pl/porady/seksualnosc/milosc-bez-seksu