W naszym badaniu wzięło udział prawie 500 użytkowników, którzy odpowiedzieli na pytania dotyczące wierności i zdrady. Jedno z pytań, które im zadaliśmy to - co byłoby gorsze - zdrada fizyczna, czy emocjonalna ze strony partnera? Aż 61% panów przyznało, że gdyby ich druga połówka poszła z kimś innym do łóżka bez emocjonalnego przywiązania, byłoby to o wiele gorsze niż zakochanie się w kimś innym. Natomiast dla 52% kobiet o wiele gorszą rzeczą jest zdrada o charakterze emocjonalnym. Mimo tego, to właśnie mężczyźni najczęściej posuwają się do zdrady, chcąc spróbować seksu z kimś innym! Panie zdradzają częściej z powodu zakochania się w innej osobie. Czyż to nie hipokryzja – boimy się tego, do czego sami jesteśmy skłonni?

Dlaczego zdradzamy?

Powody mogą być różne – od błahych, jak w przypadku ponad połowy ankietowanych panów, którzy zdradzili, bo… nie było właściwie ku temu powodu, ale jakoś tak wyszło. Inną przyczyną okazała się nuda w związku, która szczególnie dokucza paniom, wśród których aż co trzecia przyznała się do zdrady właśnie z tego powodu. Jeśli chodzi o mężczyzn to jedynie co czwarty posunął się do zdrady z powodu nudy – czyżby jednak kobiety potrzebowały więcej ekstremalnych bodźców? Zdecydowana mniejszość ankietowanych zdradziła swoich partnerów w odwecie za ich niewierność, jedynie 14% mężczyzn i 15% kobiet przyznało się do potraktowania zdrady jako aktu zemsty. Jeśli chodzi o motywację – jak by to było, gdyby tak przespać się z kimś innym – to więcej panów (25%) niż pań (17%) podało ją jako powód swojej niewierności.

Czy zdradę można wybaczyć

Jedynie 16% ankietowanych wybaczyłoby zdradę i nie zdecydowałoby się na zakończenie związku z powodu niewierności drugiej strony. Zaledwie 14% osób odpowiedziało też, że posunęłoby się do zemsty w formie zdrady w odpowiedzi na niewierność ukochanej osoby. Co jest istotne dla płci męskiej w relacji? Ponad 90% ankietowanych mężczyzn wskazało wierność oraz szczerość jako najważniejsze wartości w związku! Okazuje się, że również mężczyźni marzą o prawdziwej miłości, gdyż aż 72% panów przyznaje, że marzy o takim uczuciu i nie wyobraża sobie bycia w otwartym związku!

86% ankietowanych uważa również, że randki internetowe stwarzają ludziom więcej szans na znalezienie miłości! Większość z nich nie wyobraża sobie również umówienia się na randkę bez zobowiązań. Okazuje się, więc, że Polacy w związku cenią sobie najbardziej wierność!

autor: www.edarling.pl