Klasyczny pierścionek z diamentem jest na oświadczyny najlepszy. Każda kobieta będzie szczęśliwa, nosząc taki pierścionek na palcu. Im bardziej będzie on błyszczał, tym lepiej – mówi Monika Klejewska, menadżer ds. marketingu firmy jubilerskiej YES.

Pierścionki z diamentami nie wyjdą z mody przez kolejne lata. Taki trend umacnia się w Polsce z roku na rok. Wpływ na to mają m.in. amerykańskie gwiazdy, które od lat popularyzują taką biżuterię. Angelina Jolie nosi 8-karatowy diament w pierścionku, który otrzymała od Brada Pitta, Kim Kardashian ma pierścionek z ogromnym, 20-karatowym diamentem, zaś Beyonce na zaręczyny otrzymała od Jaya Z pierścionek z diamentem 18-karatowym.

Kult pierścionka zaręczynowego w Stanach Zjednoczonych jest mocniejszy niż w Europie, nie tylko w Polsce. Na pierścionek zaręczynowy wydaje się co najmniej podwójne miesięczne wynagrodzenie – wyjaśnia Monika Klejewska.

W Polsce pierścionek z niewielkim diamentem można kupić już za kilkaset złotych. Przed wizytą w sklepie warto przejrzeć strony internetowe salonów jubilerskich i poszukać odpowiedniego wzoru.

Warto zrobić taki krótki research. W domowym zaciszu można zobaczyć wszystkie wzory i dyskretnie podpytać, co podoba się wybrance – radzi Monika Klejewska.

Hitem w salonie jubilerskim YES jest ostatnio pierścionek z diamentem Metropolitan.