Biżuteria jest wyrazem emocji, jest wyrazem piękna. Kobiety oczekują prezentu, który sprawia, że czują się piękniejsze – mówi Ania Kruk, dyrektor kreatywna i główna projektantka marki ANIA KRUK.

Wybierając biżuterię najtrudniejszym zadaniem może okazać się trafienie w gust osoby obdarowywanej. Dobrym sposobem na uniknięcie pomyłki jest obserwacja partnerki i określenie jej preferencji. Wybór na rynku jest ogromny - srebrna, złota, z pereł, z kamieni szlachetnych, na łańcuszku lub rzemyku, klasyczna, rockowa, rzucająca się w oczy czy dyskretna - form i materiałów, z których zrobione są bransolety, kolczyki i naszyjniki jest wiele.

Trzeba trochę poznać osobę obdarowywaną – sprawdzić, czy lubi duże czy małe formy, czy jest odważna, czy założyłaby coś oryginalnego, czy raczej woli coś bardziej klasycznego – tłumaczy znawczyni tematu Ania Kruk.

Jednak jak zauważa, panowie w większości podświadomie wiedzą, co spodoba się ich partnerkom. Często nie potrafią jednak tego zwerbalizować. W takiej sytuacji z pewnością przydatna będzie pomoc jubilera lub sprzedawcy, który podpowie i doradzi, jaki prezent będzie najodpowiedniejszy.