Oczywiście – błysk w oku i intelekt jest bardzo ważny, ale pojawia się także „ale”... Oto jak mężczyźni przygotowują się do pierwszego spotkania z rodzicami dziewczyny.

Ile czasu spędziłbyś na przygotowaniu się do wyjścia do rodziców twojej dziewczyny?/Ile czasu powinien spędzić twój chłopak przed wyjściem na spotkanie z twoimi rodzicami?

Przygotowania do takiego spotkania nie muszą być niczym trudnym, ale powinno się na nie poświęcić odpowiednią ilość czasu. Według kobiet powinno to być średnio 36 minut, a według mężczyzn oczywiście dwukrotnie mniej – 18 minut. Potwierdza się tu fakt, że faceci po prostu dwukrotnie szybciej są gotowi. Nie powinniśmy szukać dalszych przyczyn. W dobrym przygotowaniu pomoże przestrzeganie kilku zasad. Można mieć wtedy pewność, że na pierwszy rzut oka zostaniemy ocenieni przez przyszłych teściów jako "facet z klasą". Najważniejszym pytaniem, jakie trzeba zadać sobie przed otwarciem szafy powinno być to, gdzie wybieram się na spotkanie.

Jaką formę miałoby pierwsze spotkanie z twoim mężczyzną i twoimi rodzicami? / Jaką formę chciałbyś, aby miało twoje pierwsze spotkanie z rodzicami twojej dziewczyny?

Większość mężczyzn, gdy myśli o pierwszym spotkaniu z teściami, oczyma wyobraźni widzi oficjalną imprezę rodzinną (80%), a zdecydowanie rzadziej spotkanie „na luzie” (16%) czy elegancką kolację w restauracji (4%). Kobiety natomiast mają zdecydowanie inne zdanie i chciałby spotkać się wspólnie „na luzie” (86%). Mężczyźni mogą więc na chwilę odetchnąć i postawić na mniej formalny strój.

Oficjalna impreza rodzinna może zakończyć się tragedią. Nie dlatego, że pierwszy raz pojawi się na niej mój chłopak, ale z uwagi na te wszystkie ciotki i wujków, którzy tylko czekają, żeby zapytać, „a kiedy ślub”? Nie muszę tłumaczyć, że to bardzo krępujące - Anna, od 2 lat w narzeczeństwie.

Co twój mężczyzna powinien ubrać na pierwsze spotkanie z twoimi rodzicami? / Co ubierasz na pierwsze spotkanie z rodzicami Twojej dziewczyny?

Co więc założyć? Kobiety mówią: stonowaną koszulę, marynarkę, jeansy i pasujące do nich buty (68%). Garnitur jest w dobrym tonie, ale jedynie na ekskluzywne wyjścia. W innym przypadku mężczyźni z powodzeniem mogą postawić na nic specjalnego. Tata może patrzeć na zegarek i buty, ale mama już zachwyci się komplementami, że córka podobna do niej. Jak widać, kobiety kochają swoich facetów za to, co wewnątrz nich i wolą, aby to swobodnie eksponowali. Ubrania powinny być ozdobą i nie powinny przeszkadzać w wyrażaniu siebie.

Mój pierwszy chłopak na pierwszy obiad z rodzicami ubrał szary garnitur, brązowe buty, koszulę w niebieskie paski, a w ręku trzymał małą, czerwoną róże. Aż się we mnie gotowało, bo już wiedziałam co powie ojciec, ale tą różą wygrał – Dagmara, 4 lata po ślubie.

Jakie 3 cechy najbardziej cenisz w przygotowaniu Twojego mężczyzny do spotkania z rodzicami?/ Jakie 3 cechy najbardziej cenisz w swoim wyglądzie przygotowując się do spotkania z rodzicami twojej dziewczyny?

Badania SteaMaster pokazują jednak, że kobiety bardzo doceniają nie co ubrał mężczyzna, a jak się przygotował. To nie spotkanie ze starym kumplem, a z rodzicami. Każda rzecz powinna być wyprana i wyprasowana. Mężczyzno - wybierasz się na randkę i masz zrobić dobre wrażenie.

W badaniu można zauważyć, że mężczyźni bardziej skupiają się na wyglądzie ubrań, kobiety jednak od razu po wyprasowanych i czystych ubraniach mówią o umytych zębach. Radzimy więc je umyć, nie zaszkodzi się ogolić i uczesać koniecznie przed przymierzeniem rzeczy z szafy. W ten sposób można sobie tylko zaoszczędzić nerwów. Mężczyzn nic nie wyprowadza z równowagi bardziej niż plama z pasty do zębów tuż przed wyjściem. Kompletowanie stroju należy zacząć po wizycie w łazience.

Jaki styl chciałabyś widzieć u swojego mężczyzny na spotkaniu z twoimi rodzicami? / Jaki styl wybrałbyś na spotkanie z rodzicami twojej dziewczyny?

Ale co będzie „w guście” i dopasowane do okazji? Facet nie powinien stawiać na czarno-szare kolory bez wyrazu. Kobiety aż w 82% doceniają klasykę i stonowane kolory. Żeby uniknąć wpadki warto wybrać koszulę jasnego koloru. Od tego czy ma ona jakiś wzór zależy reszta ubioru. Na pewno jeden wzorzysty element w całym zestawie wystarczy. Gdy góra została wybrana, najlepiej do niej dobrać ciemniejszą marynarkę. Materiał też ma znaczenie, bo wełniane marynarki są cieplejsze i się nie pogniotą, a bawełnianych skóra będzie oddychać. Do tego dobrze dobrać jednolite jeansy. Spodnie z przetarciami bądź w jaskrawych kolorach powinny tym razem poczekać w szafie. W przypadku eleganckiego spotkania jest znacznie prościej - ubierz garnitur i dobierz do niego krawat inny niż czarny.

Na pierwszym spotkaniu z rodzicami ważniejsze jest dla ciebie to, jak wygląda mężczyzna czy jak się zachowuje? / Na pierwszym spotkaniu z rodzicami twojej dziewczyny zwracasz uwagę bardziej na to, jak wyglądasz czy jak się zachowujesz?

Panowie, jeżeli po przeczytaniu tego raportu czujecie się obciążeni mnogością zasad i uwag – spokojnie. Aż co szósta kobieta stawia wygląd swojego mężczyzny na pierwszym miejscu. Znaczy to także, że dla 84% to wasze wnętrze i zachowanie jest najcenniejsze!

Najczęściej to kobiety przygotowują swoich mężczyzn na spotkania i wiedzą, co przygotować i jak o to zadbać, żeby nie musieć się wstydzić. Widzę jednak postępującą zmianę w świadomości mężczyzn. Oni coraz częściej sami piorą, sami prasują i sami dbają o dobór ubrań na ważne wyjścia, jakim jest na przykład pierwsze spotkanie z teściami. Zdecydowaliśmy się zebrać te opinie i porady naszych Klientów i Klientek – podsumowuje Mieczysław Łopatka, właściciel marki SteaMaster.